ארכיון פוסטים ששייכים לנושא 'שיווק אתרים'

יחסי ציבור על רקע רומנטי

יום רביעי, 09 באפריל 2008

הגיע אליי דואר זבל שעורר את סקרנותי. כותרתו הייתה "הי… אנו לא מכירים אבל אולי יש לך אפשרות לעזור לי בעניין רומנטי". גוף המכתב אמר כך: "סליחה מראש על ההפרעה, אבל אני ממש זקוק לעזרה שלך. אז ככה, אני אנסה לקצר … אני בקשר עם מישהי כבר כמעט שנה. שמה קרין. והיא יפהפיה. הסיפור ביננו זאת אהבה ענקית, משהו שקשה לתאר במילים בכלל. התאהבנו עד כלות עוד לפני שנפגשנו פנים מול פנים. ואחרי שנפגשנו זה התעצם פי שבע. אבל ישנם מכשולים בדרך. בין השאר זה שהיא לומדת בקנדה ויש לה עוד כשנתיים לסיים שם, והיא מגיעה מפעם לפעם ל"גיחות" בארץ. אבל זה משהו אמיתי וחזק בצורה בלתי רגילה, ואני לא מוכן לוותר עליה. בדצמבר היא היתה כאן לאחר כשרכשה כרטיס טיסה במיוחד כדי להיות כאן איתי , וזה היה פשוט חלום. דברים קצת השתבשו, משהו התקלקל בדרך, ועשיתי מס' טעויות טיפשיות. למרות שבכל החצי שנה האחרונה תמונתי היתה תלויה לה מול העיניים על הקיר ליד המיטה, זה הגיע למצב בו כעת שהיא מאוד כועסת עלי ואיננה מוכנה לדבר איתי. לפיכך, הקמתי עבורה אתר באינטרנט: www.karinkatz.co.il. יש שם שירים שביצעתי /כתבתי ושאני שר לה מהלב. מה שאני מבקש ממך זה להיכנס לאתר ולרשום תגובה שבה תוכלי להביע את דעתך. את הקישור לאתר עם עוד תגובות מעניינות אני אשלח לקרין , כדי שכמות התגובות יצרו (אני מקווה) השפעה עליה כשתקרא זאת ושהיא תתרכך, ושנחזור להיות יחד. מודה לך מראש על הנכונות לעזור. וסליחה אם הפרעתי… שלך, רובי ראובני".

האתר מכיל 7 קטעי סאונד בהם שר הבחור לאהובתו גירסאות כיסוי, שרובן נשמעות די טוב (רובי, הביצוע והתרגום של "עפרה" לאנגלית פחות חזקים) ועוד קטע וידאו, שכביכול צולם על ידי רובי וקרין כשהם היו זוג. האתר גם מפוצץ ביותר ממאה תגובות נרגשות של הגולשים, שהסיפור, קולו של רובי ויופיה של קרין נגעו לליבם.

אלא מה? הקליפ הופק על ידי "אולפני שיר בעצמך" ויושב בשרת שלהם. והפלא ופלא, הדומיין של האתר שרובי יצר, כביכול, לקרין כץ, ונקנה בדיוק לפני שלושה ימים, יושב באותו שרת ממש, וחולק את אותה כתובת IP (ביחד עם עוד מאות אתרים אחרים). זאת ועוד, רובי ראובני הוא הבעלים של "אולפני שיר בעצמך", ושני הדומיינים רשומים על שמו, ומספר הטלפון שמתנוסס באתר של "שיר בעצמך" הוא המספר המשוייך לרובי ראובני ברישום שם הדומיינים.

התלבטתי לשנייה אם לתת קישורים. אבל בעצם למה לא? האתר לקרין כץ | שיר בעצמך, שניהם, כאמור, באותו שרת, ושייכים לאותו אדם.

לכאורה תרגיל מוצלח ביחסי ציבור. המבקרים באתר נחשפים לביצועי האולפן של רובי, הם רואים זוג לא ממש מקצועני (הוא יותר, היא פחות) מקליט שירים שנשמעים לא רע , וזו זריעה שיווקית מוצלחת שאת פירותיה ניתן יהיה לקצור בהמשך. מנגנים פה על החוש הרומנטי של המבקרים באתר, ומי מאיתנו לא אוהב happy end שעשוי להגיע לו קרין תחזור לרובי. לצערי, יש קוץ באליה, והקוץ הזה קשור בשימוש ציני בדואר זבל, מה שמוריד את הניקוד שלי לפרויקט יחסי הציבור של רובי.

הוספת meta tags לבלוג WordPress

יום שני, 27 באוגוסט 2007

כדי לקדם כהלכה את האתר במנועי חיפוש, יש צורך, בין היתר, לערוך את תגי המטה שלו. תגי מטה, או Meta Tags  מהווים דרך, או צירוף של דרכים לסייע למנועי החיפוש (וגם לדפדפן, כמובן) לקבל מידע על האתר.
מנוע החיפוש משוטט באתר ואוסף מידע המצוי באתר, כולל מתוך תגי מטה כמו  description, keywords ותגים נוספים, כמו distribution ו-robots.
באתרים המבוססים על WordPress אין, כברירת מחדל תגי מטה רבים, וביניהם תגי  description  ו-keywords וכן  distribution ו-robots. לכן יש צורך להוסיף את התגים הללו באופן ידני. מוסיפים את תגי המטה לקובץ header.php ב-theme של WordPress בו אתם משתמשים. לדוגמה, אם אתם משתמשים ב-theme בברירת המחדל, תמצאו את הקובץ שעליכם לערוך, ב-wp-content/themes/default.

פקודת cache בגוגל

יום רביעי, 08 באוגוסט 2007

בעת ביצוע אופטימיזציית אתר לשם קידום האתר במנועי חיפוש, יש כלי חשוב שעוזר לדעת מהי גירסת האתר השמורה כעת אצל גוגל, כדי להשוות בינה לבין הגירסה הנוכחית, ולנתח את ההבדלים בין הגירסאות, אם ביצענו שינויים בינתיים, לשם קידום האתר במנועי חיפוש. אם נכתוב בגוגל cache:http://www.yourdomain.com – כלומר, את המילה cache, ואחריה נקודתיים ולאחר מכן את כתובת האתר (או את כתובת הדף הספציפי) נקבל את הדף השמור אצל גוגל, עם התאריך והשעה של האינדוקס. באופן זה נדע אם הגירסה של הדף השמורה אצל גוגל זהה לגירסת הדף הנוכחית או מוקדמת יותר. אם ביצענו שינויים באתר לשם קידום האתר במנועי חיפוש לאחר התאריך הזה, עלינו לצפות לאינדוקס הבא על ידי גוגל, קודם שנראה תוצאות שיתבטאו בשיפור מיקום האתר בגוגל.

יחס ידידותי למנועי החיפוש

יום שישי, 20 ביולי 2007

קידום האתר במנועי החיפוש השונים מתאפשר בעזרת אופטימיזציה נכונה של האתר עבור מנועי החיפוש. אתר שהוא ידידותי למנועי החיפוש עשוי לקבל בחזרה יחס ידידותי ממנועי החיפוש.
בראש ובראשונה חשוב שיהיה באתר תוכן רלוונטי, איכותי ומקורי. הניווט באתר צריך להיות קל ופשוט, ורצוי, במידת האפשר, שיהיה אפשר להגיע מדף השער לכל יתר הדפים באתר. חשוב ביותר שמערכת הניווט תהיה כזו שמנועי החיפוש מסוגלים לקרוא. מערכת ניווט מבוססת פלאש היא לא רעיון טוב. מערכת ניווט טקסטואלית עדיפה, לשם קידום האתר במנועי החיפוש, על פני מערכת ניווט המבוססת על תמונות. חשוב מאד שיהיו קישורים איכותיים מאתרים אחרים (רלוונטיים) אל האתר כדי לקדם את האתר במנועי חיפוש. ככל שהאתר מתחדש בתוכן איכותי ובתדירות גבוהה כך עשוי הדבר לסייע לקידום האתר במנועי חיפוש.
התכנים באתר הם הדבר החשוב ביותר כדי לסייע בקידום האתר במנועי החיפוש. חשוב, בעבודה על אופטימיזציית האתר למנועי חיפוש, לוודא שמילות החיפוש בדפים יהיו בצפיפות הנכונה, ובשימוש בתגים המתאימים.

קידום אתר במנועי חיפוש בזכות התכנים באתר

יום חמישי, 19 ביולי 2007

אחת הדרכים הבדוקות לקידום אתר במנועי החיפוש היא בניצול התכנים באתר. באתר אינטרנט, בין אם מדובר באתר תדמיתי, פורטל, אתר המכיל מאמרים, אתר מכירתי או אתר מסוג אחר, יש דפים המכילים תכנים רבים. התכנים באתר הכרחיים לקידום האתר במנועי חיפוש. התכנים באתר מראים למנועי החיפוש שהמידע שהאתר נותן לגולש הוא רלוונטי לגבי מילות החיפוש. קידום האתר במנועי החיפוש יתאפשר בזכות חיזוק התכנים שבו, בשימוש בצפיפות נכונה של מילות המפתח, בשימוש בתגים הנכונים. או במילים אחרות: אופטימיזציית האתר עבור מנועי החיפוש תסייע בקידום האתר במנועי חיפוש.

הסבר פניך למנועי החיפוש

יום שני, 28 במאי 2007

כדי שדפי האתר שלנו יופיעו במקומות גבוהים במנועי החיפוש – ועל מנת שהם יופיעו במנועי החיפוש בכלל – כדאי שנדאג שמנועי החיפוש יכולים לאנדקס את האתר. בתור התחלה נדאג שהעכבישים של מנועי החיפוש יוכלו להגיע לכל דפי האתר בקלות. עלינו לוודא שכל הקישורים באתר תקינים (תרתי משמע: גם קישורים העומדים בתקנים וגם קישורים שאינם שבורים), ושאפשר להגיע אליהם בהיררכיה של לא יותר משתיים או שלוש הקלקות מדף השער של האתר.

קישורים שאינם עומדים בתקנים הם קישורים שהעכבישים אינם מזהים, כמו קישורים בקובץ פלאש או קישורי ג'אווה-סקריפט. רובם המכריע של מנועי החיפוש פשוט אינם מסוגלים לקרוא קישורים כאלה, וגם אם מגניב להשתמש בהם, רצוי שלא לעשות זאת, כדי שהאתר יהיה ידידותי למנועי החיפוש. קישורים שבורים הם בעיה נוספת, שקל לפתור במעט תשומת לב.

נושא ההיררכיה חשוב מאוד. ככל שנדרשות יותר הקלקות כדי להגיע מדף השער לדף נתון, כך קטנים הסיכויים שמנועי החיפוש יגיעו אליו. לכן חשוב לוודא שניתן יהיה להגיע לכל דף ודף באתר בלא יותר משתיים או שלוש הקלקות. זו, אגב, הסיבה, שיש כל-כך הרבה אתרים המשתמשים במפת-אתר, דף הנמצא במרחק הקלקה אחת מדף השער, ובו כל הקישורים לכל הדפים האתר. ממנו יכולים מנועי החיפוש, כמו גם המבקרים האנושיים באתר, להגיע לכל דף באתר בהקלקה אחת.

הקפדה על הנחיות אלה יעזרו למנועי החיפוש לאנדקס את כל דפי האתר, וזהו צעד חשוב בדרך של דפי האתר להופיע במיקום גבוה במנועי החיפוש.

קידום אתר במנועי חיפוש

שבת, 07 באפריל 2007

קידום אתר במנועי חיפוש הוא דבר שהמפתח אליו נמצא, במידה רבה, בידיים שלנו.
כשבונים את דפי האתר יש לקחת בחשבון את מילות המפתח, ולהתחיל מהן. רצוי לבחור במילות מפתח פחות כלליות ויותר ממוקדות.
קידום אתר במנועי חיפוש על פי מילות מפתח כלליות קשה הרבה יותר, שכן התחרות על מילות מפתח אלה קשה הרבה יותר מהתחרות על מילות מפתח ממוקדות יותר.
את מילות המפתח שלנו נשבץ בצפיפות הנכונה בכותרת הדף, בתגי המטה, ובגוף הדף, כשהן מחוזקות בתגים הנכונים.
לקידום אתר במנועי חיפוש רצוי להתמקד בכל דף במספר מועט של צירופי מילות מפתח, על מנת להגיע לצפיפות טובה של מילות המפתח בדף.
כמו כן יש לוודא שהמבנה ההיררכי של האתר טוב, ושניתן להגיע לכל הדפים באתר. רצוי, לשם קידום אתר במנועי חיפוש, שהקישורים עצמם יכילו מילות מפתח.

כשהתקציב ל-adwords נגמר במהירות

יום שישי, 01 בדצמבר 2006

מודל הפרסום הממומן בוואלה עומד להשתנות בקרוב. בתוך מספר שבועות הוא הולך להיות דומה מאוד למודל ה-adwords של Google. כיום המפרסמים בתשלום בוואלה משלמים על התקופה בה יופיעו הקישורים לאתריהם. בקרוב הם יתחילו לשלם עבור הקלקות. הקישורים הממומנים גם ייראו כמו אלה ב-Google, בעיקר בצד, וקצת למעלה.

תשלום עבור הקלקות הוא לא דבר זול, בענפים רבים. יש מילות חיפוש שנשלם עבורן סנטים בודדים, אך מילות החיפוש המבוקשות יעלו לנו לא מעט.

הבעיה היא שלא כל הקלקה מיתרגמת ללקוח פוטנציאלי. על פי Interactive Advertising Bureau, בין 20 ל-35 אחוזים מכל ההקלקות על פרסומות מבוצעות בזדון, ידנית או על ידי סקריפטים ייעודיים, על מנת להפוך את קמפיין הפירסום של המתחרים ללא-כדאי. כשמשלמים, בענפים מסוימים, ארבעה ואף חמישה דולר להקלקה, תופעה כזאת יכולה להכאיב מאוד, ולפגום בעומק הכיס. וכשהקמפיין מתומחר, נניח, ב-1000 דולר לחודש, 20 עד 35 אחוזים ממנו מסתכמים בממון לא מועט.

מה הפתרון? תשלום עבור הקלקה הוא מודל מצוין. עם זאת, כדאי לפזר את ההשקעה, ולחלק את הביצים בין סל התשלום עבור הקלקה לבין סל הפרסום לפי תקופה או לפי מספר חשיפות.

האם ביצעת אופטימיזציה לאתר שלך?

יום שני, 27 בנובמבר 2006

רוב התעבורה לרוב האתרים היא ממנועי החיפוש והאינדקסים, ובעיקר מ-Google, אם כי גם לאחרים, וואלה, MSN, Yahoo, נענע ועוד, יש משקל משלהם. זו הסיבה שכשמבצעים אופטימיזציה לאתר, קודם כל חושבים על Google.
כדי שהבּוֹט המעכבש (נכון, המורה ללשון, את לא מכירה פועל כזה. גם האקדמיה ללשון לא. מְעַכְבֵּש מלשון עכביש.) את האתר שלך ימצא בקלות את כל הדפים, הדבר הטוב ביותר הוא אם תוכל לקשר את כל הדפים לדף השער, ובכל מקרה לבנות היררכיה לא מורכבת במיוחד, בה מגיעים לאחרון הדפים בשתיים עד שלוש הקלקות. חשוב ביותר לבדוק שכל הקישורים עובדים. מנועי החיפוש לא אוהבים לינקים שבורים. גם הגולשים לא.
חובה להשתמש בתגי המטה המתאימים, בתג title הכולל את מילות המפתח המתאימות לכל דף ודף, ושונה מדף לדף, וכן לכלול את מילות המפתח בדף עצמו, בצפיפות הנכונה ובמיקום המתאים, וזאת כדי לתת לדף את הרלוונטיות הנכונה והמשקל הנכון.

המפתח: מילות המפתח

יום שישי, 17 בנובמבר 2006

מילות מפתח טובות, במיצוב טוב בדפי האתר, הן המפתח לקידום אתר במנועי חיפוש, ויש מקום לחשוב על מילות המפתח המתאימות עוד בטרם מפתחים את האתר עצמו. בחירה נכונה של מילות המפתח עשויה לקבוע האם האתר יצליח. כדי להגיע לבחירה נכונה יש צורך להשקיע בעבודת מחקר: מהן מילות המפתח המתאימות? באמצעות איזה מילות מפתח מגיע הגולש לאתרים של המתחרים? מה מספר החיפושים שמבוצעים מדי חודש בשימוש במילות המפתח הללו? איזו תחרות יש על כל אחת מהן? באיזה מהן כדאי להשקיע יותר מאמצים?

ליצירת רשימות של מילות מפתח אפשר להשתמש בתוכנות עצמאיות, כמו Keyword Elite או בכלים יושבי שרת, כמו wordtracker.com או nichebot.com.

יש לדאוג לצפיפות גבוהה של מילות המפתח בדף, ובנוסף למיקום שלהן במקומות הנכונים. מילות המפתח הנכונות במקום הנכון יעשו את רוב העבודה ויביאו את הגולשים לאתר. אם האתר מספק את הסחורה, הגולשים גם יישארו.