ארכיון פוסטים ששייכים לנושא 'VOiP'

PokeTalk

יום רביעי, 25 במרץ 2009

קיימים יותר ויותר פתרונות VOIP. הנה פתרון VOIP חינמי מטלפון לטלפון לשיחות בינלאומיות ומקומיות. קוראים לו PokeTalk, שירות של חברה ישראלית בשם Parrot Media. ניתן לחייג לטלפונים קוויים ב-55 ארצות, ובחלקן אפילו לניידים. כל משתמש זכאי ל-50 שיחות בחודש, באורך של עד 10 דקות. המודל העיסקי של החברה הוא הצגת פרסומת למשתמש בזמן שהוא ממתין לשיחת הטלפון שלו.

Jaxtr

שבת, 23 ביוני 2007

שירות Jaxtr הוא שירות VoIP בסגנון Jajah, במובן זה שיוזמים את השיחה במימשק וובי, אך השיחה עצמה מתבצעת ממכשיר טלפון למכשיר טלפון. ההבדל המהותי בין Jaxtr ל-Jajah הוא ש-Jajah נועדה לביצוע שיחות ו-Jaxtr נועדה לקבלת שיחות. ב-Jaxtr אנו יכולים להפיץ widget שבאמצעותו אנשים יוכלו לטלפן אלינו, ונוכל גם לבחור שלא לחשוף את מספר הטלפון שלנו.
השירות מעניק למשתמשיו 100 יחידות jax בחודש, השוות עד 100 דקות שיחה חינם בחודש. דקת שיחה נכנסת לטלפון קווי עולה יחידת jax אחת, ודקת שיחה נכנסת לטלפון סלולרי עולה 7 יחידות jax.

נכון לעכשיו ניתן לבצע שיחות מכל העולם, ל-44 מדינות, וכן לשלוח הודעות טקסט והודעות לתא הקולי.

כדי שהשיחה תעבור למכשיר הטלפון (קווי או סלולרי) ששייכנו לחשבון ה-Jaxtr שלנו, צריך לוודא שבלשונית Home (השמאלית), משבצת הסימון Privacy Shield אינה מסומנת. לחילופין, בלשונית Calls, בעמודת Filter (מימין), יש ללחוץ על האייקון שליד שם המטלפן שאנו רוצים לקבל את שיחתו ולהגדירו כ-Approved Caller.

Get jaxtr | Login

סקייפ 3.0

יום חמישי, 14 בדצמבר 2006

גירסה 3.0 של Skype הושקה אתמול, ובין התוספות החדשות בה, מגיעים איתה יישומי צד-שלישי רבים לשיפור חוויית המשתמש.
הנה חלק מהדברים השימושיים ביותר ליישום יומיומי:

TalkAndWrite הוא יישום המאפשר לכם לעבוד עם בן שיחכם על כל מסמך כאילו אתם יושבים כתף אל כתף. אפשר לכתוב בכתב יד, לצייר, להקליד, למחוק ולהצביע על המסמך המשותף. אתם ובני השיח שלכם רואים את כל השינויים המתבצעים במסמך, בזמן אמת.

Unyte הוא כלי שיתוף ויזואלי שנועד לאפשר שיתוף בזמן אמת תוך כדי שיחה. היישום מאפשר שיתוף של שולחן עבודה ושיתוף יישומים על פי בחירתכם בנוסף לשליטה מרחוק.

Sketchboard הוא יישום Whiteboard- לוח ציור משותף המאפשר למשתתפים בשיחה לשרטט או לצייר ביחד. זהו כלי עבודה העשוי להתגלות כשימושי למדי במקרים רבים, והוא מגיע עם מימשק נוח ויכולות מוצלחות רבות.

ישנם יישומים רבים נוספים שאפשר לצרף לסקייפ 3, כולל יישום להקלטת שיחות (Pamela Call Recorder), יישום לשיתוף תיקיות וקבצים גדולים (Pando), משחקים שונים, כמו שש-בש לשיחות עם החבר'ה מהמילואים, יישום המתיימר שביכולתו לגלות שקרים על ידי ניתוח המתח הנפשי בו נמצא שותפכם לשיחה (KishKish Lie Detector), הוספה של סקייפ לאאוטלוק ול-FireFox, ועוד ועוד. ישנו אפילו יישום (ACD) האמור לאפשר לכם להפוך את ה-Skype שלכם למוקד טלפוני עם בין עמדה אחת ל-100 עמדות.

מה שמפתיע, וטיפה מאכזב אותי היא ההודעה לפני התקנת יישומי הצד-שלישי הנלווים לסקייפ, הגורסת, בין היתר, כי "…Skype אינה ערבה… להיעדר תוכנה זדונית, פרסומות, תוכנת ריגול, וירוסים או כל תכונות הרסניות או מדבקות אחרות…". אם אתם משלבים תוכנות צד-שלישי בחבילה שלכם, קחו אחריות, חבר'ה. המעמד שלכם כמובילי השוק מחייב את זה.

אפרופו מאכזב, לגמרי במקרה עברתי למימשק העברי של סקייפ, ונחרדתי לגלות שהמימשק מתורגם ב"איכות" גרועה, וזה נראה כאילו עולה חדש, או תלמיד בכיתה ב' ביצע את התרגום. מה אתם יודעים – מסתבר שסקייפ היא בכלל לא תוכנה. לא. היא 'תוחנה'.

אל תנתקו אותי מהעולם

יום שישי, 01 בספטמבר 2006

יותר ויותר אנשים משתמשים ב-Skype או בשירות VoIP אחר, לתקשורת זמינה, מהירה, יעילה וזולה (חינם זה די זול, לא?) עם חבריהם, קרובי משפחתם ומכריהם. אני נוהג לדבר עם למעלה מעשרים אנשים שונים, חלקם בארץ, חלקם בחו"ל, בארבע יבשות שונות. לדוגמה, יש לי חבר בתאילנד, שאם הייתי מחייג לסלולרי שלו זה היה עולה לי הון, אבל ב-Skype, כשהוא לוקח את המחשב הנישא לאינטרנט-קפה, אנחנו מפטפטים בכיף ומתעדכנים. עם אחי בקנדה, אני משוחח כמעט מדי יום, וכנ"ל עם החברים באוסטרליה, באנגליה, בשוודיה, בצרפת, בארה"ב. הזמינות הזאת היא גורם משנה-חיים, או לפחות עשויה להיות כזו.

Skype (כמו, גם, שירותים דומים) מעבר לכך שהיא מאפשרת תקשורת קולית (ואחרת) בין מחשבים, מספקת גם את Skype-In ו-Skype-Out. עם Skype-Out אתם יכולים לחייג מהמחשב שלכם למכשיר טלפון, בכל מקום בעולם (גם אם לבן-השיח שלכם אין מחשב בבית), בעלות של 2 סנט לדקה (וב-VOIP Buster – קצת יותר מסנט אחד לדקה), וב-Skype-In אתם יכולים לשכור מספר טלפון בארה"ב, בריטניה, צרפת ומקומות נוספים, וליצור לעצמכם נוכחות באותם יעדים: לקוחות פוטנציאליים, ספקים פוטנציאליים, וכן הלאה, מחייגים מספר מקומי, נניח במנהטן, והשיחה מועברת אל המחשב שלכם, באשר אתם: בקיבוץ, בארקפה, או בנסיעתכם לחו"ל (עם מחשב המחברת שלכם). למיקום הגיאוגרפי כבר אין משמעות. הידד לכפר הגלובאלי.

אלא שמסתבר שהמציאות הזאת טובה מדי מכדי שהמדינה תאפשר לנו ליהנות ממנה. כך, לפחות, סבורים פקידי משרד התקשורת, שהחליטו שעלינו להצטרף למשפחת העמים (כמו מינמאר, סוריה, עיראק ולאומים נאורים אחרים), ושיש למנוע שיחות VoIP לחו"ל. לדברי אנשי המשרד, מדובר בעבירה על חוק התקשורת, וב"נזקים כלכליים כבדים" לחברות שקיבלו רישיון לספק שיחות בינלאומיות.

המדינה מכרה בהמון כסף רישיונות לספקי טלפוניה בינלאומית (בזק בינלאומי, קווי זהב, ברק, נטויז'ן, אינטרנט זהב), ועכשיו, בעקבות חידוש טכנולוגי, אותן חברות חוששות שיאבדו הכנסות. הבטיחו להן אווזה המטילה ביצי זהב, והן חוששות שהביצים יתמעטו.

גם לי נשברו הביצים מבעלי ההון האלה, שחושבים שהם יכולים לעצור את הקידמה כדי שהם לא יאבדו הכנסות. נראה שהם פנו למשרד התקשורת, לכאורה, בבקשה שיחייב את ספקי הגישה לאינטרנט (יש למעלה מ-50 כאלה, והמובילים שבהם הם גם ספקי הטלפוניה הבינלאומית) "לוודא שבמערכותיהם לא מועברות שיחות בינלאומיות באמצעות טכנולוגיית ה-VOIP, תוך עקיפת המפעילים הבינלאומיים המורשים בארץ לבצע שיחות בינלאומיות".

"תחום תקשורת הקול חדל להיות חלק מעסקי הטלקום, והפך לחלק מעסקי התוכנה, ושירותי הטלפוניה הקוויים צפויים לחלוף מהעולם", אמר מייסד חברת Skype, ניקלאס זנסטרום, בראיון לעיתון "סאנדיי טיימס". "מספר חברות טלפוניה מנסות להתחרות בנו אבל איני רואה בהן איום – מכיוון שהן לא מבינות בתחום עסקי זה", אמר זנסטרום.