ארכיון פוסטים ששייכים לנושא 'Google'

Google Chrome OS

יום רביעי, 08 ביולי 2009

בגוגל הוכרז על פיתוח מערכת ההפעלה Google Chrome OS, שתהיה מיועדת למחשבי נטבוק, ותהיה מבוססת על כרום, הדפדפן של גוגל.
Google Chrome OS תפעל במחשבים המצוידים בשבבי x86 ובמחשבים עם שבבי ARM, והיא נועדה להיות מהירה, קלה, בטוחה ופשוטה.
גוגל, המתכננת להשיק את Google Chrome OS במחצית השנייה של 2010 (אם כי הקוד הפתוח של הגירסה המוקדמת של Chrome OS ישוחרר כבר השנה) מפרסמת הלילה בבלוג GoogleBlog של החברה (וגם בבלוג GoogleSystem), "זהו הניסיון שלנו לתכנן מחדש את מערכות ההפעלה, כפי שהן אמורות להיות".

ממש כמו הדפדפן שעליו היא מבוססת, Google Chrome OS תהיה קלילה ומהירה, וממש כמוהו היא תהיה בחינם. לדברי החברה, ארכיטקטורת מערכת ההפעלה תהיה דפדפן הכרום הפועל במערכת חלונאית המבוססת על קרנל של לינוקס. כל יישום שיפותח עבור המערכת יפעל בכל דפדפן התומך בסטנדרטים, שהרי המערכת מבוססת כאמור על הדפדפן. כך שמערכת ההפעלה תפעל בסביבה וובית. מה שגוגל עושה, בעצם, ביצירת מערכת ההפעלה החדשה, זה ליצור סביבה בה אתה בעיקר מתעלם ממערכת ההפעלה ועובד ב-web.

הבדל מהותי נוסף בין מערכת ההפעלה החדשה לבין אנדרואיד, מערכת ההפעלה של גוגל המיועדת למכשירים סלולריים שכבר עובדת על מחשבי נטבוק, היא יכולתה של Google Chrome OS לפעול במחשבים המצוידים בשבבי x86.

רשימת הרובוטים השלמה

יום ראשון, 04 בנובמבר 2007

מסתבר שיש מאות רובוטים המטיילים באתרים שלנו, חלקם למטרות טובות, כמו מיפתוח האתר וקישור לדפים בו – למשל ממנועי חיפוש. חלקם למטרות רעות ביותר, כמו קציר של כתובות דואל או חיפוש טפסים כדי לפוצץ מסדי נתונים בקישורים לאתרים שונים. אפשר לחסום פעילות לא רצויה של רובוטים בקובץ robots.txt אך צריך לדעת את מה לחסום ואת מה לא.
user-agents.org הוא מאגר מידע של רובוטים, עכבישים, זחלנים, מנהלי הורדה, שרתי פרוקסי, בודקי קישורים, כלי סינון, רובוטי ספאם ו-user-agents אחרים. מאגר המידע מציג את הרובוטים ומאפיין אותם על פי סוגם, מקורם והתכלית שלשמה נועדו. זוהי רשימה ששווה לבחון כשאנו חוסמים פעילות לא רצויה של רובוטים ספציפיים. בתנאי, כמובן, שאותם רובוטים מצייתים לפרוטוקול.
למידע נוסף על רובוטים ב-web.

הוספת meta tags לבלוג WordPress

יום שני, 27 באוגוסט 2007

כדי לקדם כהלכה את האתר במנועי חיפוש, יש צורך, בין היתר, לערוך את תגי המטה שלו. תגי מטה, או Meta Tags  מהווים דרך, או צירוף של דרכים לסייע למנועי החיפוש (וגם לדפדפן, כמובן) לקבל מידע על האתר.
מנוע החיפוש משוטט באתר ואוסף מידע המצוי באתר, כולל מתוך תגי מטה כמו  description, keywords ותגים נוספים, כמו distribution ו-robots.
באתרים המבוססים על WordPress אין, כברירת מחדל תגי מטה רבים, וביניהם תגי  description  ו-keywords וכן  distribution ו-robots. לכן יש צורך להוסיף את התגים הללו באופן ידני. מוסיפים את תגי המטה לקובץ header.php ב-theme של WordPress בו אתם משתמשים. לדוגמה, אם אתם משתמשים ב-theme בברירת המחדל, תמצאו את הקובץ שעליכם לערוך, ב-wp-content/themes/default.

פקודת cache בגוגל

יום רביעי, 08 באוגוסט 2007

בעת ביצוע אופטימיזציית אתר לשם קידום האתר במנועי חיפוש, יש כלי חשוב שעוזר לדעת מהי גירסת האתר השמורה כעת אצל גוגל, כדי להשוות בינה לבין הגירסה הנוכחית, ולנתח את ההבדלים בין הגירסאות, אם ביצענו שינויים בינתיים, לשם קידום האתר במנועי חיפוש. אם נכתוב בגוגל cache:http://www.yourdomain.com – כלומר, את המילה cache, ואחריה נקודתיים ולאחר מכן את כתובת האתר (או את כתובת הדף הספציפי) נקבל את הדף השמור אצל גוגל, עם התאריך והשעה של האינדוקס. באופן זה נדע אם הגירסה של הדף השמורה אצל גוגל זהה לגירסת הדף הנוכחית או מוקדמת יותר. אם ביצענו שינויים באתר לשם קידום האתר במנועי חיפוש לאחר התאריך הזה, עלינו לצפות לאינדוקס הבא על ידי גוגל, קודם שנראה תוצאות שיתבטאו בשיפור מיקום האתר בגוגל.

יחס ידידותי למנועי החיפוש

יום שישי, 20 ביולי 2007

קידום האתר במנועי החיפוש השונים מתאפשר בעזרת אופטימיזציה נכונה של האתר עבור מנועי החיפוש. אתר שהוא ידידותי למנועי החיפוש עשוי לקבל בחזרה יחס ידידותי ממנועי החיפוש.
בראש ובראשונה חשוב שיהיה באתר תוכן רלוונטי, איכותי ומקורי. הניווט באתר צריך להיות קל ופשוט, ורצוי, במידת האפשר, שיהיה אפשר להגיע מדף השער לכל יתר הדפים באתר. חשוב ביותר שמערכת הניווט תהיה כזו שמנועי החיפוש מסוגלים לקרוא. מערכת ניווט מבוססת פלאש היא לא רעיון טוב. מערכת ניווט טקסטואלית עדיפה, לשם קידום האתר במנועי החיפוש, על פני מערכת ניווט המבוססת על תמונות. חשוב מאד שיהיו קישורים איכותיים מאתרים אחרים (רלוונטיים) אל האתר כדי לקדם את האתר במנועי חיפוש. ככל שהאתר מתחדש בתוכן איכותי ובתדירות גבוהה כך עשוי הדבר לסייע לקידום האתר במנועי חיפוש.
התכנים באתר הם הדבר החשוב ביותר כדי לסייע בקידום האתר במנועי החיפוש. חשוב, בעבודה על אופטימיזציית האתר למנועי חיפוש, לוודא שמילות החיפוש בדפים יהיו בצפיפות הנכונה, ובשימוש בתגים המתאימים.

קידום אתר במנועי חיפוש בזכות התכנים באתר

יום חמישי, 19 ביולי 2007

אחת הדרכים הבדוקות לקידום אתר במנועי החיפוש היא בניצול התכנים באתר. באתר אינטרנט, בין אם מדובר באתר תדמיתי, פורטל, אתר המכיל מאמרים, אתר מכירתי או אתר מסוג אחר, יש דפים המכילים תכנים רבים. התכנים באתר הכרחיים לקידום האתר במנועי חיפוש. התכנים באתר מראים למנועי החיפוש שהמידע שהאתר נותן לגולש הוא רלוונטי לגבי מילות החיפוש. קידום האתר במנועי החיפוש יתאפשר בזכות חיזוק התכנים שבו, בשימוש בצפיפות נכונה של מילות המפתח, בשימוש בתגים הנכונים. או במילים אחרות: אופטימיזציית האתר עבור מנועי החיפוש תסייע בקידום האתר במנועי חיפוש.

הסבר פניך למנועי החיפוש

יום שני, 28 במאי 2007

כדי שדפי האתר שלנו יופיעו במקומות גבוהים במנועי החיפוש – ועל מנת שהם יופיעו במנועי החיפוש בכלל – כדאי שנדאג שמנועי החיפוש יכולים לאנדקס את האתר. בתור התחלה נדאג שהעכבישים של מנועי החיפוש יוכלו להגיע לכל דפי האתר בקלות. עלינו לוודא שכל הקישורים באתר תקינים (תרתי משמע: גם קישורים העומדים בתקנים וגם קישורים שאינם שבורים), ושאפשר להגיע אליהם בהיררכיה של לא יותר משתיים או שלוש הקלקות מדף השער של האתר.

קישורים שאינם עומדים בתקנים הם קישורים שהעכבישים אינם מזהים, כמו קישורים בקובץ פלאש או קישורי ג'אווה-סקריפט. רובם המכריע של מנועי החיפוש פשוט אינם מסוגלים לקרוא קישורים כאלה, וגם אם מגניב להשתמש בהם, רצוי שלא לעשות זאת, כדי שהאתר יהיה ידידותי למנועי החיפוש. קישורים שבורים הם בעיה נוספת, שקל לפתור במעט תשומת לב.

נושא ההיררכיה חשוב מאוד. ככל שנדרשות יותר הקלקות כדי להגיע מדף השער לדף נתון, כך קטנים הסיכויים שמנועי החיפוש יגיעו אליו. לכן חשוב לוודא שניתן יהיה להגיע לכל דף ודף באתר בלא יותר משתיים או שלוש הקלקות. זו, אגב, הסיבה, שיש כל-כך הרבה אתרים המשתמשים במפת-אתר, דף הנמצא במרחק הקלקה אחת מדף השער, ובו כל הקישורים לכל הדפים האתר. ממנו יכולים מנועי החיפוש, כמו גם המבקרים האנושיים באתר, להגיע לכל דף באתר בהקלקה אחת.

הקפדה על הנחיות אלה יעזרו למנועי החיפוש לאנדקס את כל דפי האתר, וזהו צעד חשוב בדרך של דפי האתר להופיע במיקום גבוה במנועי החיפוש.

קידום אתר במנועי חיפוש

שבת, 07 באפריל 2007

קידום אתר במנועי חיפוש הוא דבר שהמפתח אליו נמצא, במידה רבה, בידיים שלנו.
כשבונים את דפי האתר יש לקחת בחשבון את מילות המפתח, ולהתחיל מהן. רצוי לבחור במילות מפתח פחות כלליות ויותר ממוקדות.
קידום אתר במנועי חיפוש על פי מילות מפתח כלליות קשה הרבה יותר, שכן התחרות על מילות מפתח אלה קשה הרבה יותר מהתחרות על מילות מפתח ממוקדות יותר.
את מילות המפתח שלנו נשבץ בצפיפות הנכונה בכותרת הדף, בתגי המטה, ובגוף הדף, כשהן מחוזקות בתגים הנכונים.
לקידום אתר במנועי חיפוש רצוי להתמקד בכל דף במספר מועט של צירופי מילות מפתח, על מנת להגיע לצפיפות טובה של מילות המפתח בדף.
כמו כן יש לוודא שהמבנה ההיררכי של האתר טוב, ושניתן להגיע לכל הדפים באתר. רצוי, לשם קידום אתר במנועי חיפוש, שהקישורים עצמם יכילו מילות מפתח.

Robots.txt

יום חמישי, 22 במרץ 2007

הקובץ Robots.txt דרוש לבוטים המעכבשים (מלשון 'עכביש') את האתר שלנו כדי לדעת מאיזה קבצים וספריות להתרחק ולא למפות. יש בוטים שללא קובץ ה- Robots.txt לא ימפתחו כלל את האתר. אחרים, כמו Google או yahoo, ימפתחו אותו גם ללא ה-Robots.txt , אך במקרה כזה הם לא יידעו מאיזה קבצים או ספריות להתעלם.

נביא כאן מבוא ליסודות Robots.txt . למידע נרחב יותר, מומלץ לבקר ב-robotstxt.org.

להלן מבנה של קובץ Robots.txt די סטנדרטי, אותו יש למקם בספריית השורש של הדומיין, שכן שם יצפו הבוטים למצוא אותו:

User-agent: *
Disallow: /cgi-bin/
Disallow: /images/
Disallow: /group/

User-agent: msnbot
Crawl-delay: 10

User-agent: Teoma
Crawl-delay: 10

User-agent: Slurp
Crawl-delay: 10

User-agent: aipbot
Disallow: /

User-agent: BecomeBot
Disallow: /

User-agent: psbot
Disallow: /

——–> End of robots.txt file

MSNbot הוא, כפי שניתן לנחש, הבוט של MSN
Teoma הוא זה של Ask ו-Slurp הוא זה של yahoo.
כשאנו אומרים לבוטים "Disallow: /" אנו מורים להם שלא להיכנס לספריות ספציפיות או בכלל לאתר.
הנחיית "Crawl-delay: 10" מיועדת לבוטים שמעכבשים באתר במהירות רבה מדי ומשתמשים ביותר מדי משאבי מערכת, כשהם מטפלים בחמישה עד שבעה דפים בשנייה. הבוט של Google פועל לאט יותר מאחרים ולא זקוק להנחיה הזאת. הנחיה זו הכרחית בעיקר באתרים גדולים עם אלפי דפים. המספר 10 משמעותו הפוגה של עשר שניות בין טיפול בדף אחד למשנהו.

קובץ ה-Robots.txt חשוב לאבטחת האתר, כדי שמנועי החיפוש יתרחקו מאותם איזורים בהיררכיית האתר שלא היינו רוצים שאפשר יהיה לאתר אותם במנועי החיפוש. הבוטים של מנועי החיפוש (ובמיוחד של שלושת הגדולים – Google, Yahoo ו-MSN) מעוניינים שנכוון אותם וניתן להם את ההנחיות המתאימות לנו. כלי זה, Robots.txt , מאפשר לנו לעשות בדיוק את זה.

תרגום באינטרנט

יום שישי, 02 במרץ 2007

מערכת התרגום הרב-לשונית של Google, הידועה בשם Google Translate, מאפשרת, בדומה למערכת Babelfish, תרגום של קטעי מילוליים או של אתרי אינטרנט שלמים.
Google Translate מתרגמת באופן דו-כיווני בין אנגלית לספרדית, בין אנגלית לצרפתית, בין אנגלית לגרמנית, בין אנגלית לאיטלקית, בין אנגלית לפורטוגזית, בין אנגלית לרוסית, בין אנגלית לערבית, בין אנגלית לסינית, בין אנגלית ליפנית, בין אנגלית לקוריאנית, ובין צרפתית לגרמנית.
Babelfish, מציעה, בנוסף, גם תרגום דו-כיווני בין אנגלית להולנדית, אנגלית ליוונית, צרפתית להולנדית, צרפתית לספרדית, צרפתית לאיטלקית, צרפתית לגרמנית, וצרפתית ליוונית, והתרגום בין שתי שפות שאינן אנגלית הוא דבר ש-Google רק מתחילה בו, עם תרגום דו כיווני בין צרפתית לגרמנית ובין סינית (מפושטת) לסינית (מסורתית) בלבד בשלב זה

התרגום האוטומטי עם Google Translate איננו מושלם, כמובן, ועדיין לא ימנע לחם משולחנם של מתרגמים מקצועיים, אך בעלי אתר באנגלית יכולים, בהחלט, במינימום מאמץ, להוסיף, לאתרם תרגום מהיר on the fly לשפות זרות על מנת להגדיל את קהל היעד הפוטנציאלי של האתר.
הבעיה בתרגום לערבית עם Google Translate, כרגע, היא שכשמתרגמים אתר מאנגלית לערבית, המערכת הופכת את תצוגת האתר כך שהוא מופיע מימין לשמאל, מה שמחרבש את מבנה האתר לגמרי.
החבר'ה ב-Google מנסים לשפר את האופן בו Google Translate עובדת עבורנו. על פי הבלוג הרשמי של Google, תוצע בחלק מהתרגומים לשפות הביטא [אנגלית/ערבית, אנגלית/סינית, אנגלית/רוסית וסינית (מפושטת)/סינית (מסורתית)] אפשרות להציע לצוות הפיתוח תרגום משופר.