ארכיון פוסטים ששייכים לנושא 'שירותי רשת'

Dropbox – שירות שיתוף וסנכרון קבצים

יום ראשון, 26 בספטמבר 2010

DropBox הוא שירות אונליין המאפשר לשתף תיקיה במחשב שלכם בין מספר מחשבים שונים, ובנוסף מאפשר לשתף קבצים עם אנשים אחרים.

לדוגמא: נניח שיש לנו מחשב שולחני ומחשב נישא, ושיש לנו במחשבים הללו תיקיות עם קבצים השייכים לפרוייקטים שונים. אנו עובדים על קבצים במחשב השולחני, ולעיתים נרצה להיות מסוגלים להמשיך לעבוד על הקבצים הללו במחשב הנישא ברכבת, בבית קפה או בכל מקום אחר, ולאחר מכן להמשיך לעבוד עליהם במחשב השולחני. יכולנו להעביר את הקבצים באמצעות דיסק און קי או בדואר אלקטרוני ממחשב למחשב, אך דרך אלגנטית הרבה יותר היא לסנכרן את הקבצים באמצעות DropBox .

DropBox מציע 3 חבילות שימוש בנפחים שונים: בייסיק (2 ג'יגה, חינם), פרו 50 (50 ג'יגה, $9.99 בחודש), ופרו 100 (100 ג'יגה, $19.99 בחודש). יש יישום למחשב, יש אפליקציה לאייפון ויש מימשק ווב, קלים להפעלה, מהירים וידידותיים, ההופכים את שמירת הקבצים, העברתם וסינכרונם לנוחים ופשוטים.

הנה סרטון הממחיש את השימוש ב-DropBox:

מחולל טפסים לאתר web

יום שלישי, 04 באוגוסט 2009

phpFormGenerator הוא כלי המאפשר יצירה מהירה של טופס לאתרים מבוססי PHP. אין צורך בידע בתיכנות. phpFormGenerator מחולל את קוד ה-HTML של הטופס, את קוד ה-PHP המהווה את המנוע שמאחורי הטופס ואת הקוד לוולידציה של השדות השונים בטופס, וכל זאת באופן אוטומטי, באמצעות מימשק וובי נוח לתיפעול. הקוד הוא קוד יוניקוד, כך שקיימת תמיכה בעברית.
phpFormGenerator מאפשר מספר דרכים לאיחזור הנתונים המוחדרים לטופס על ידי המבקרים באתר. אפשר לבחור לקבל את הנתונים בדואר אלקטרוני או לאחזר אותם למסד נתונים MySQL או לקובץ נתונים (או ניתן לפתוח ב-Excel או בתוכנה אחרת).

PokeTalk

יום רביעי, 25 במרץ 2009

קיימים יותר ויותר פתרונות VOIP. הנה פתרון VOIP חינמי מטלפון לטלפון לשיחות בינלאומיות ומקומיות. קוראים לו PokeTalk, שירות של חברה ישראלית בשם Parrot Media. ניתן לחייג לטלפונים קוויים ב-55 ארצות, ובחלקן אפילו לניידים. כל משתמש זכאי ל-50 שיחות בחודש, באורך של עד 10 דקות. המודל העיסקי של החברה הוא הצגת פרסומת למשתמש בזמן שהוא ממתין לשיחת הטלפון שלו.

מצפן הבחירות

יום רביעי, 28 בינואר 2009

כשמדובר במערכת בחירות בה עומדות 34 מפלגות שונות לבחירת הציבור כולל שתי מפלגות "עלה ירוק" (כן, מפלגה סקטוריאלית שמעולם לא הצליחה להיכנס לכנסת התפצלה וכעת לא תצליח להיכנס פעמיים!), וכשהלך הרוח בחתכים רבים בציבור הוא ש"אין בשביל מי להצביע" אך טבעי הוא שיש כל כך הרבה קולות צפים.

מצפן הבחירות הוא כלי אינטראקטיבי שנועד להביא לידיעת הבוחרים בבחירות 2009 את עמדתה של כל מפלגה בסוגיות המגוונות, להציג את המפה הפוליטית בישראל ולהראות לכל בוחר ובוחרת את מיקומם על פי עמדותיהם, השקפותיהם ותחושותיהם. לאחר מילוי השאלון תסמן מחט המצפן לגולש את מיקומו במפה הפוליטית הישראלית.

זהו פרויקט של מצפן הבחירות בשיתוף Ynet ו-Kieskompas ההולנדית, שנועד לגלות לבוחרים היכן הם ממוקמים ביחס למפלגות העומדות לבחירה בבחירות 2009.

הבוחר נשאל על עמדתו בשלושים נושאים שונים בתחומים בטחוניים-מדיניים, כלכליים-חברתיים ותחומי דת ומדינה. יהיו שיתלוננו שזה לא מעמיק מספיק, ויהיו שיתלוננו שמדובר ביותר מדי שאלות ושסתם מבלבלים להם את המוח. אבל ככה זה, אם אפשר להתלונן אז למה לא? מה שכן, ייתכן שמי שיבחן את עמדתו באמצעות מצפן הבחירות יוכל להתלונן באופן מושכל קצת יותר.

Photoshop Express

יום שישי, 28 במרץ 2008

זה נראה כמו המשכה של המהפכה. מהיום יש גירסה מקוונת, רזה יותר, של פוטושופ, או נכון יותר, של Photoshop Elements, שהיא אחותה הרזה של פוטושופ. נפתחה גירסת הבטא של Photoshop Express, המאפשרת עריכה בסיסית, באופן מקוון, של תמונות, ובנוסף איחסון בחינם של עד 2 ג"ב של תמונות ואפשרות הצגתן ושיתופן ברשתות חברתיות. Adobe משחקת אותה בענק, גם אם המימשק הפלאשי קצת מעצבן (אותי, לפחות).

רשימת הרובוטים השלמה

יום ראשון, 04 בנובמבר 2007

מסתבר שיש מאות רובוטים המטיילים באתרים שלנו, חלקם למטרות טובות, כמו מיפתוח האתר וקישור לדפים בו – למשל ממנועי חיפוש. חלקם למטרות רעות ביותר, כמו קציר של כתובות דואל או חיפוש טפסים כדי לפוצץ מסדי נתונים בקישורים לאתרים שונים. אפשר לחסום פעילות לא רצויה של רובוטים בקובץ robots.txt אך צריך לדעת את מה לחסום ואת מה לא.
user-agents.org הוא מאגר מידע של רובוטים, עכבישים, זחלנים, מנהלי הורדה, שרתי פרוקסי, בודקי קישורים, כלי סינון, רובוטי ספאם ו-user-agents אחרים. מאגר המידע מציג את הרובוטים ומאפיין אותם על פי סוגם, מקורם והתכלית שלשמה נועדו. זוהי רשימה ששווה לבחון כשאנו חוסמים פעילות לא רצויה של רובוטים ספציפיים. בתנאי, כמובן, שאותם רובוטים מצייתים לפרוטוקול.
למידע נוסף על רובוטים ב-web.

המרה מקוונת בין קבצים

יום שני, 29 באוקטובר 2007

אתר media-convert (שיש לו גם מימשק עברי) מאפשר המרה מקוונת של פורמטים. נניח שהורדתם קובץ FLV מ-Youtube ואתם רוצים להמיר אותו ל-WMV או AVI. במקום שתצטרכו להתקין במחשבכם תוכנה לביצוע המרה, נניח, מ-FLV ל-AVI או להיפך, אפשר להעלות את הקובץ שהורדתם מ-Youtube לאתר media-convert ולהוריד את הקובץ המומר.

אפשר אפילו להעלות לאתר media-convert קובץ וידאו ולהמיר אותו לקובץ MP3, נניח שמצאתם ב-Youtube וידאוקליפ של שיר אהוב עליכם ואתם רוצים רק את פס הקול. האמור לעיל הוא למטרות לימודיות בלבד. אין לבצע המרות המפירות זכויות יוצרים באופן כלשהו.

אתר media-convert מאפשר המרה של פורמטים רבים ומגוונים, כולל Raw text, HTML, XHTML, Microsoft Word, RTF, PDF, PS, Open Office, Star Writer, Pocket Word, Word Perfect, CSV, dBase, Microsoft Excel, Pocket Excel, Lotus 123, Quattro Pro, Star Calc, Open Office spreadsheet, MathML, Star Math, Open Office math, Microsoft Powerpoint, Star Impress, Open Office presentation, פורמטי הדחיסה 7Z BZ2 BZA CAB GZ LHA LZH RAR TAR TGZ YZ1 ZIP, פורמטי הווידאו 3G2 3GP AMV ASF AVI DV FLI FLV GIF GVI MKV MOV MP4 MPG OGM RM SWF VOB WMV ובנוסף וידאו עבור SVCD, DVD, Pocket PC, Mobile phone, Nokia 770, Nokia N800, iPOD, iPHONE, Sony PSP, Nintendo DS, Wii, Zune, S1MP3 MP4 player, מגוון ענק של קבצי תמונה: AVS BMP CIN DCX DIB DPX FITS GIF ICO JFIF JIF JPE JPEG JPG MIFF OTB P7 PALM PAM PBM PCD PCDS PCL PCX PGM PICT PNG PNM PPM PSD RAS SGI SUN TGA TIF TIFF WMF XBM XPM YUV CGM DXF EMF EPS MET MVG ODG OTG STD SVG SXD WMF , המרות של קבצי אודיו, כשבין הפורמטים אפשר למצוא את WAV, MP3, OGG, AAC, AMR, FLAC, MPC, MMF, AU, AIFF, QCP. בקיצור עולם ומלואו, וכנראה עוד קצת.

האתר גם כולל סיקוונסר מידי ליצירת רינגטונים ומוסיקה פוליפונית , פורום בו ניתן לשאול שאלות ולמצוא מידע רב ועוד.

השירות מאפשר המרהשל קבצים עד גודל של 150 מ"ב, והוא בחינם.

Jing – לכידה בחינם של וידאו ותמונה

יום שני, 01 באוקטובר 2007

Jing הוא יישום בחינם (בשלב זה) שיושב במחשב הלקוח ועל פי הנחייתו לוכד וידאו ותמונות ומאפשר שיתוף של הווידאו והתמונות שלכדתם.
Jing מאפשר לכידת תמונה על שולחן העבודה (בפורמט PNG), או הקלטת וידאו של מה שאתם עושים או מה שאתם רואים על המסך (בפורמט פלאש), כולל קול. לאחר מכן אפשר לשמור את התמונה או הווידאו במחשבכם, או להעלות אותם לשרת Screencast.com, בו אתם יכולים לפתוח חשבון בחינם, בנפח של 200 מ"ב עם תעבורה חודשית בנפח 1 ג"ב, חשבון שיעמוד לרשותכם למשך תקופת הפרויקט. Jing הוא מוצר של Techsmith, יצרנית Snagit ו-Camtasia, בין היתר.
יוצרי Jing טוענים שהם עדיין לא גיבשו את המודל העיסקי לפיו הם מעוניינים לפעול, ולכן, בעצם, הם מעדיפים לכנותו Jing Project. היישום זמין להורדה עבור חלונות XP או ויסטה, או עבור מק. הפעלתו פשוטה, קלה ואינטואיטיבית. החיסרון בו הוא בעיקר חוסר הגמישות לגבי הפורמטים הנתמכים. הווידאו יישמר ב-SWF בלבד והתמונה בפורמט PNG בלבד. יתרון? חיסרון? תלוי את מי שואלים. אבל אין אפשרות לחלופה אחרת, וזהו חיסרון לכשעצמו. מלבד זאת, כיף לעבוד עם Jing (שאגב, נראה שצורך פי שלוש וחצי יותר משאבי מעבד מ-Snagit).

Jing

מיפוי רעיונות ותהליכים מחשבתיים

יום שני, 17 בספטמבר 2007

MindMeister מאפשר שרטוט של תרשימי זרימה למיפוי רעיונות ותהליכים מחשבתיים בשירות מבוסס web.
המשתמש יכול ליצור ולערוך תרשימי זרימה על השרת של MindMeister וכן לשתף אותם ולערוך אותם במשותף, בעת ובעונה אחת, עם כל מי שקיבל הרשאה לגשת אליהם. יש אפשרות להזמין "צופים" או "תורמים" להשתתף בתרשים זרימה. לסוג הראשון יש הרשאות צפיה בלבד, ולסוג השני הרשאות מלאות.
אפשר לייצא את תרשימי זרימה לפורמטים שונים, כולל GIF ו-PDF. ואפשר אפילו לכתוב בעברית. בנוסף אפשר לבחור להעלות את תרשים הזרימה לצפייה חופשית מהאתר של MindMeister, כולל שיבוצו ב-iFrame באתר או בבלוג שלכם.
חשבון basic בחינם מאפשר יצירת 6 תרשימי זרימה, וחשבון premium ב-$4 לחודש מאפשר יצירה בלתי מוגבלת של תרשימי זרימה ותכונות נוספות שאינן זמינות בחשבון הבסיסי.
הצגה חזותית של רעיונות על ידי תרשים זרימה מאפשרת, לעתים קרובות, לעשות סדר ברעיונות, מה שמקל על יישומם.

mindmeister.jpg

הורדת וידאו מיוטיוב

שבת, 08 בספטמבר 2007

keepvid מאפשר הורדת וידאו כקבצי FLV מאתרים כמו Youtube, Google Video, Metacafe,
iFilm ועוד. אז אם ההרחבה Videowdownloader עבור שועל האש אינה עובדת כהלכה, אין זו סיבה להרים ידיים ולא להוריד את הווידאו הנחשק.