ארכיון פוסטים ששייכים לנושא 'הצצה ראשונה'

Jing – לכידה בחינם של וידאו ותמונה

יום שני, 01 באוקטובר 2007

Jing הוא יישום בחינם (בשלב זה) שיושב במחשב הלקוח ועל פי הנחייתו לוכד וידאו ותמונות ומאפשר שיתוף של הווידאו והתמונות שלכדתם.
Jing מאפשר לכידת תמונה על שולחן העבודה (בפורמט PNG), או הקלטת וידאו של מה שאתם עושים או מה שאתם רואים על המסך (בפורמט פלאש), כולל קול. לאחר מכן אפשר לשמור את התמונה או הווידאו במחשבכם, או להעלות אותם לשרת Screencast.com, בו אתם יכולים לפתוח חשבון בחינם, בנפח של 200 מ"ב עם תעבורה חודשית בנפח 1 ג"ב, חשבון שיעמוד לרשותכם למשך תקופת הפרויקט. Jing הוא מוצר של Techsmith, יצרנית Snagit ו-Camtasia, בין היתר.
יוצרי Jing טוענים שהם עדיין לא גיבשו את המודל העיסקי לפיו הם מעוניינים לפעול, ולכן, בעצם, הם מעדיפים לכנותו Jing Project. היישום זמין להורדה עבור חלונות XP או ויסטה, או עבור מק. הפעלתו פשוטה, קלה ואינטואיטיבית. החיסרון בו הוא בעיקר חוסר הגמישות לגבי הפורמטים הנתמכים. הווידאו יישמר ב-SWF בלבד והתמונה בפורמט PNG בלבד. יתרון? חיסרון? תלוי את מי שואלים. אבל אין אפשרות לחלופה אחרת, וזהו חיסרון לכשעצמו. מלבד זאת, כיף לעבוד עם Jing (שאגב, נראה שצורך פי שלוש וחצי יותר משאבי מעבד מ-Snagit).

Jing

TodoCue

יום שני, 02 ביולי 2007

TodoCue הוא שירות מקוון המאפשר יצירה של רשימת מטלות. אפשר להשתמש בו ב-Gmail וב-Google Calendar. השירות מציע תוסף לפיירפוקס, או אפשר להיכנס אליו ישירות לאתר. TodoCue מאפשר יצירת רשימות שונות, עם נושאי משנה, והערות, ואפשר לגרור רשימות ונושאים ברשימות כדי לדרג אותן.

Surface Computing

יום חמישי, 31 במאי 2007

במיקרוסופט עובדים על אבטיפוס ל-surface computing. הרעיון הוא שולחן קפה סלוני, כשלוח השולחן הוא מסך מגע (מדובר על מסך 30 אינץ'). מתפעלים את היישומים בעזרת הידיים, לצפייה בתצלומים וקטעי וידאו, בחירת שירים להאזנה, גלישה באינטרנט וכן הלאה. מכשירים שונים, כמו נגני MP3, טלפונים סלולריים, מצלמות דיגיטליות ומחשבי כף יד, מתממשקים באופן אוטומטי אל המחשב דרך בלוטות', וזה מגניב לכשעצמו. מיקרוסופט הציגה אבטיפוס די בסיסי ב-2005, ואתמול היא הציגה אבטיפוס הרבה יותר מתקדם, ששם הקוד שלו הוא מילאן ומערכת ההפעלה שלו היא ויסטה.
אפשר להתרשם מהמגניבות של האבטיפוס של מחשב ה-surface computing של מיקרוסופט משלושה קטעי וידאו, ואפשר גם לקרוא יותר על התוכניות של מיקרוסופט לגבי הז'אנר, כקיוסק מידע במסעדות, בתי מלון, אתרי תיירות, ומרכזי מכירות של טלפונים ניידים וגאדג'טים אחרים.
בסוף השנה אמורות להימכר היחידות הראשונות, שישמשו כקיוסקי מידע. העלות שלהן תהיה גבוהה (בין 5,000 ל-10,000 דולר) ויעבור עוד די הרבה זמן, כנראה, לפני שמחשבי ה-surface computing יגיעו גם לסלון הביתי. אבל אני חייב להודות שבא לי שיהיה לי דבר כזה, כשזה ייראה יותר כמו שולחן.

רשימת מטלות

יום שני, 28 במאי 2007

ביומיום אני מוצא את עצמי מג'נגלר בין מטלות שונות ופרויקטים שונים. אני מנהל רשימת מטלות בפאלם, עוד אחת בקובץ אקסל, ומשום מה יש לי כל מיני פתקאות המונחות בערבוביה על שולחני, עם רשימות שונות של דברים שעליי לעשות. ניסיתי כל מיני תוכנות שולחניות לניהול המשימות שלי, אבל לא ממש התלהבתי מאף אחת מהן.
בחור בשם ראמי נאסר, המתגורר בקנדה, יצר כלי מקוון לניהול מטלות, שאינו מצריך רישום. WorkHack מאפשר יצירה ראשונית של To Do List (כן, כולל בעברית) ללא צורך בשם וסיסמה, ואל רשימת המטלות הזאת אפשר לחזור שוב ושוב על ידי שמירתו במועדפים / בסימניות. באופן כזה ניתן ליצור רשימות שונות, כשלכל אחת מהן תהיה כתובת שונה. ניתן להגדיר שלוש רמות של דחיפות המאופינות בצבעים וגדלים שונים, אפשר לגרור שורות שונות בדף כדי לשנות את הסדר של המטלות ברשימה, אפשר להשתמש בכלי כמשתמש בודד או כקבוצת משתמשים (whiteboard) והכי חשוב, מדובר בכלי שייחודו בפשטותו.

אתר לחולי גרדת

יום ראשון, 27 במאי 2007

הנה מיזם יוצא דופן: אתר המאפשר יצירה של כרטיסי גירוד, סטייל חישגד, ומחלק, לטענתו, פרסים מדי יום.
כרטיסי החישגד לא משכו אותי מעולם, ואני חייב להודות שאי אפשר לתפוס אותי ליד דוכן פיס, מגרד בקדחתנות. אבל אני מודע למשיכה שיש לז'אנר, לאנשים שונים. מסתבר שגם ב-Scratchyourself.com עלו על המשיכה הזאת.
האתר מזמין אנשים ליצור כרטיסי גירוד, כמו הכרטיס שיצרתי לדוגמה, ולהפיץ את הקישור אליהם.
לדברי האתר, בשלב הנוכחי, הוא מחלק מדי יום 10 דולר לשני Instant Winners, עוד 10 דולר לעד שני Bonus Instant Winners, ו-50 דולר ל-Daily Winner אחד. אחרי ה-8 ביוני מקווים באתר לחלק יותר פרסים, ובערך גבוה יותר.
האתר מעוצב היטב, וההשתתפות בחינם. אני מניח שהמודל העיסקי מושתת על פרסומות.

World Copyright Center

יום רביעי, 02 במאי 2007

World Copyright Center הוא שירות חדש הניתן בחינם ומאפשר רישום ותיעוד של זכויות יוצרים.
כשאנחנו יוצרים משהו שזכויות היוצרים עליו מוגנות על פי החוק, על פי אותו החוק זכויות היוצרים שייכות לנו. השאלה היא רק איך נוכל להוכיח זאת, אם גורם אחר יטען שזכויות היוצרים שייכות לו.
השירות של World Copyright Center מאפשר לרשום ולתעד את זכויות היוצרים ואת התאריך בו היצירה הייתה בידינו.
כשנרשמים לשירות מקבלים מלבד שם משתמש וסיסמה גם מפתח הצפנה פרטי (PEK – Personal Encryption Key) שבעזרתו ניתן להעלות את הקובץ המכיל את היצירה לאתר. התהליך דוחס ומצפין את הקובץ באמצעות מפתח ההצפנה הפרטי ואף חותם את הקובץ הדחוס והמוצפן בחותמת זמן. בתום ההעלאה מקבל המשתמש תעודה בה מתועד הזמן המדויק בו הוא העלה את היצירה לאתר. רק בעל מפתח ההצפנה הפרטי יוכל להוריד מהשרת את הקובץ המוצפן והדחוס או את הקובץ המקורי, ללא ההצפנה והדחיסה.
הקובץ המכיל את היצירה יכול להיות כל קובץ דיגיטלי שהוא. היצירה יכולה להיות יצירה ספרותית, יצירה מוסיקלית, יצירה דרמאטית, כוריאוגרפיה, תמונה, פסל, תכשיט או עבודת אמנות אחרת, עבודה ארכיטקטונית, וידאו, אנימציה, קוד תוכנה, עבודה אקדמית, תוכן ועיצוב של אתר אינטרנט או כל יצירה אחרת המוגנת בזכויות יוצרים.
השירות של World Copyright Center ניתן בחינם למשתמשים פרטיים ובעלות סימלית לארגונים ומוסדות.

הצצה ראשונה ל-Windows Mobile 6

שבת, 10 בפברואר 2007

מיקרוסופט צפויה לחשוף לראשונה את הגירסה הבאה של מערכת ההפעלה Windows Mobile ביום שני, 12 בפברואר. הגירסה החדשה של מערכת ההפעלה של מיקרוסופט, ששם הקוד שלה הוא “Windows Mobile Crossbow”, ושתיקרא Windows Mobile 6, תכלול בין היתר מראה חדש עם אייקונים חדשים, וכן אפקטי סאונד שונים. המימשק אמור להיות מהיר יותר. Internet Explorer Mobile צפוי להיות מהיר בכשלושים אחוזים. אמורות להיות יכולות VoIP מובנות. ישום Smart Dial 2.0 יאפשר חיפוש מהיר בין אנשי הקשר ובהודעות הדואל, בין היתר. תהיה תמיכה בקיצורי דרך ב-Outlook Mobile. כמו כן צפויות תמיכה ב-HTML בהודעות דואל, אינטגרציה עם services של Windows Live ויכולות מובנות של הצפנת כרטיס הזיכרון.
אפשר לתפוס ב-engagdet הצצה ראשונה לתמונות מסך של Windows Mobile 6 במהדורת Standard (השם החדש של מהדורת ה-Smartphone). אצל pocketpcthoughts ניתן למצוא תמונות מסך נוספות.
השקתה של מערכת ההפעלה צפויה ברבעון השני של 2007.