ארכיון פוסטים ששייכים לנושא 'גאדג'טים'

עכבר נוס, עכבר דקיק

שבת, 10 בנובמבר 2007

הנה גאדג'ט מגניב ביותר: MoGo Mouse BT הוא עכבר זעיר בעובי 5 מילימטר ובמשקל 41 גרם לניידים, שכשלא משתמשים בו הוא יושב בחריץ ה-PCMCIA, שם הוא נטען (חצי שעת טעינה אמורה להספיק לעבודה של 8 שעות לדברי היצרן, אם כי יש משתמשים שטוענים שטעינה כזו מספיקה לשעתיים עבודה). שולפים אותו משם, והוא עכבר אלחוטי המתקשר עם המחשב בבלוטות'. אין לו אמנם גלגלת בין הכפתור השמאלי לכפתור הימני אבל יש לו פתרון תוכנה הנותן לכך מענה בגלילה על הפד שנמצא בין שני הכפתורים. בנוסף למצב העבודה בעכבר יש מצב ייעודי להצגת מצגות.
העכבר עולה 290 שקלים, יש עליו סקירה ב-NRG. ניתן למצוא סקירה ב-Ynet מלפני עשרה חודשים, הכוללת וידאו קצר, שממחיש בצורה טובה איך העכבר נראה ומתפקד.

באתר היצרן יש מצגת פלאש עם פרפורמר סטייל ג'ים מוריסון כולל הבייס ליין מאחור, עם שיר על המכרסם הדקיק.
ואם אפשר לכתוב שירה על עכבר
הרי אפשר לכתוב שירה על כל דבר.
וגם זה חרוז
מאה אחוז.

Surface Computing

יום חמישי, 31 במאי 2007

במיקרוסופט עובדים על אבטיפוס ל-surface computing. הרעיון הוא שולחן קפה סלוני, כשלוח השולחן הוא מסך מגע (מדובר על מסך 30 אינץ'). מתפעלים את היישומים בעזרת הידיים, לצפייה בתצלומים וקטעי וידאו, בחירת שירים להאזנה, גלישה באינטרנט וכן הלאה. מכשירים שונים, כמו נגני MP3, טלפונים סלולריים, מצלמות דיגיטליות ומחשבי כף יד, מתממשקים באופן אוטומטי אל המחשב דרך בלוטות', וזה מגניב לכשעצמו. מיקרוסופט הציגה אבטיפוס די בסיסי ב-2005, ואתמול היא הציגה אבטיפוס הרבה יותר מתקדם, ששם הקוד שלו הוא מילאן ומערכת ההפעלה שלו היא ויסטה.
אפשר להתרשם מהמגניבות של האבטיפוס של מחשב ה-surface computing של מיקרוסופט משלושה קטעי וידאו, ואפשר גם לקרוא יותר על התוכניות של מיקרוסופט לגבי הז'אנר, כקיוסק מידע במסעדות, בתי מלון, אתרי תיירות, ומרכזי מכירות של טלפונים ניידים וגאדג'טים אחרים.
בסוף השנה אמורות להימכר היחידות הראשונות, שישמשו כקיוסקי מידע. העלות שלהן תהיה גבוהה (בין 5,000 ל-10,000 דולר) ויעבור עוד די הרבה זמן, כנראה, לפני שמחשבי ה-surface computing יגיעו גם לסלון הביתי. אבל אני חייב להודות שבא לי שיהיה לי דבר כזה, כשזה ייראה יותר כמו שולחן.

הקץ לנחרות

יום שישי, 10 בנובמבר 2006

על פי מחקרים, 45 אחוזים מהאמריקנים נוחרים. אפשר רק להניח שהישראלים לא נוחרים פחות מזה. כדי למנוע את הנחירות ולהפחית את מפגע הרעש, חברת HIVOX מציעה את ה-SnoreStopper. גאדג'ט בצורה של שעון יד שעולה $79.99 (כן, יש גם משלוח לישראל) העושה שימוש בביופידבק כדי לזהות נחרה. הנוחר יקבל מעין טיפול אקופונקטורה אלקטרוני ממוקד להרפיית השרירים וסיום הנחרה. הסיכול הממוקד הזה נשמע עדיף על בעיטה בצלעות וצעקה "יוסקה, תפסיק לנחור!".

יש לו עור של פיל או משהו

יום רביעי, 25 באוקטובר 2006

אחרי שדיברנו על מחשבים במארז עץ, Asus מציעה מחשבי מחברת אולטרה-ניידים מצופים עור. האתר המהוקצע מדבר רבות על ציפוי העור. לקח לצוות המחקר והפיתוח של Asus למעלה משנה – כך על פי האתר של Asus – לפתח את תהליך הדבקת העור על מארז האלומיניום, והמוצר הסופי עובר מבחני בדיקת איכות קפדניים ביותר על ידי Asus וגם על ידי צד שלישי.
אני מניח ומקווה שהם לא שוכחים שמתחת לעור יש גם מחשב. המחשב, אגב, הוא S6, עם מעבד Intel Core Duo L2300 עם עד 1536 מ"ב זיכרון.
המהדרין יכולים גם להצטייד באביזרים מסדרת העור, כולל עכבר מצופה עור. לא בעור של עכבר, אגב.

מחשב מעולם אחר

יום ראשון, 01 באוקטובר 2006

אינטל הכריזה על תחרות נושאת פרסים לעיצוב מחשבים קטנים ונאים שייראו אחרת ממארזי הבז' הסטנדרטיים שאנחנו מכירים. התחרות, הנקראת Intel Core Processor Challenge, נושאת פרסים בשווי של מיליון דולר. המחשבים שייבנו עבור התחרות חייבים להתבסס על טכנולוגיית Viiv של אינטל ולהשתמש במעבדי Core 2 Duo, אך מלבד זאת, ההנחיה היא פשוט "לחשוב מחוץ לקופסה", ובמיוחד, "מחוץ לקופסת הבז' הגדולה". באנגלית זה נשמע יותר טוב. כרגיל.

ומעניין לעניין, באותו עניין, החברה הקנדית Suissa Computers (ה-Whois על שם הדומיין של החברה מגלה שמאחוריה עומד הווארד סוויסה; לא משה, דוד או חיים) מציעה למכירה מחשבים במארזי עץ מהודרים. מארזי עץ לא נראו עד כה במחוזותינו. מעניין איך העץ מתנהג בניהול הטמפרטורה בתוך המארז. המיפרטים, אגב, די רציניים, והמחירים, לעומת זאת, רציניים עוד יותר, ונעים בין 25 ל-30 אלף שקלים.

אנחנו עדיין עם מארזי הבז'. האם מראה המארז באמת חשוב עד כדי כך? אם לשפוט על פי ההצלחה של ה-iMac ו-Mac Mini, כנראה שכן.

קרש החיתוך שיודע מתי די

יום רביעי, 06 בספטמבר 2006

קרש החיתוך המדליק הזה ממש לא מתאים לשוליית הקוסם: הוא אומר למשתמש בו מתי להפסיק לחתוך.
אתר הגאדג'טים Gizmodo מספר על אבטיפוס חדש לקרש חיתוך, שהעיגול שבצידו הימני הוא מאזניים, ומתחתיו מוצג המשקל באמצעות דיו אלקטרונית, כשהשקילה מתבצעת באמצעות חיישנים מתחת לשטח הפנים של קרש החיתוך.
למרבה הצער יעברו עוד מספר שנים עד שהטכנולוגיות הדרושות יבשילו.