ארכיון פוסטים ששייכים לנושא 'שירותי אירוח אתרים'

ניטור האתר לוידוא uptime

יום רביעי, 27 בדצמבר 2006

SiteUptime הוא שירות מרחוק לניטור האתר שלך. כשהאתר קורס, SiteUptime שולח לך דואל כדי לאפשר לך לתקן את מה שצריך, מהר ככל האפשר. השירות גם מספק סטטיסטיקה אודות זמינות האתר וזמני התגובה שלו.
SiteUptime מנטר את האתר משלושה איזורים שונים בארה"ב, וכן מלונדון, וזאת כדי להבטיח שהאתר יהיה נגיש מנקודות שונות. המידע אודות הניטור מהמקומות השונים נאסף במסד נתונים מרכזי. לפני ש-SiteUptime שולח דואל לגבי תקלה, הוא מוודא שהתקלה היא אכן בשרת בו יושב האתר ולא תקלה שנגרמה כתוצאה מבעייה בצמתי האינטרנט בין תחנת בדיקה לבין השרת.
שירות הניטור הוא בחינם עבור אתר אחד. כשמדובר באתרים מרובים השירות בתשלום.

צורות כתיב שונות או ביטויים נרדפים

יום שלישי, 12 בספטמבר 2006

לעתים אנו משתמשים במילה באתר, שניתן לכתוב אותה ביותר מאופן אחד. לפעמים מדובר, אפילו, במילת חיפוש קריטית.
דוגמה פשוטה יכולה להיות הביטוי אירוח אתרים, אותו ניתן גם לכתוב ארוח אתרים. מסובך עוד יותר הוא המקרה של איחסון אתרים או אחסון אתרים (נגזר מאחסנה) או איכסון אתרים או אכסון אתרים (נגזר מאכסניה).
ומה באשר לשמי? אני כותב אותו כך: דויד גור. עם זאת, אפשר להניח שאנשים שונים עשויים לכתוב אותו כך: דוד גור, או אפילו כך: דיויד גור, דייויד גור, דייוויד גור.
גם הבלוג הזה, ששמו בּלוֹגוּר. מה הסיכוי שמישהו יחפש את בּלוֹגוּר (עם ניקוד) בגוגל? ברוב המקרים החיפוש מבוצע עם שאילתה על בלוגור. האם יהיה קל למצוא את בלוגור? לא, אם המילה בלוגור איננה מופיעה, ובמקומה מופיעה, בכל אפשרות, בּלוֹגוּר (מילה הכוללת תשעה תווים ולא שישה כמו המילה בלוגור).
מה הפתרון? בדרך כלל יידרשו דפי נחיתה, ייעודיים למילה החלופית. לפעמים גם פוסט בבלוג עשוי לעזור  אם כי בדרך כלל יש צורך בפתרון שורש רציני, הכולל דפים ייעודיים לצורות כתיב שונות.

איך נמנעים מקבלת דואר זבל

יום רביעי, 06 בספטמבר 2006

לקוחות שואלים אותי לא פעם כיצד מתגוננים מבעיית הספאם. במקרים רבים, 80 אחוזים או יותר מהדואר הנכנס הוא דואר זבל, ומדובר בצרה מוכרת ולא נעימה. איך נמנעים מקבלת כל (או חלק) דואר הזבל.

ראשית, הלקוח יכול לשדרג את תיבת הדואר שלו לתיבה משופרת, שגודלה 100 מגה (במקום 20 מגה – גודל התיבה הסטנדרטית), ויש בה אנטיוירוס ואנטיספאם מובנה. השירות כלול בתוספת עלות.

שנית, אפשר לחפש ב-Google תוכנת אנטיספאם (כמו Mailwasher), רובן עולות כסף, חלקן הן Freeware.

שלישית, במקרים רבים ניתן ליצור rule ב-Outlook Express או בתוכנת דואר אחרת (Tools -> Message Rules) בה חוסמים את כל הדואר שמתאים לדפוסים מסוימים שאפשר לזהות. למשל כשבשדה הכותרת מופיעות מחרוזות כ-viagra או Quick Trading Gains או quality watches.

רביעית, אפשר ליצור תיבה ב-Yahoo או Gmail, שם יש שירות אנטיוירוס ואנטיספאם בחינם, ולהעביר את הדואר דרך התיבה באמצעות שירות "עקוב אחריי" הניתן על ידנו ללא תוספת מחיר. מניסיון, האנטיספאם של Gmail מרשים במיוחד, עם כ-95 אחוזי הצלחה בזיהוי דואר הזבל.

ואני לא מדבר, כלל על הצורך להיזהר בפרסום כתובת הדואר הפרטית.