ארכיון פוסטים ששייכים לנושא 'דפדפנים'

Google Chrome OS

יום רביעי, 08 ביולי 2009

בגוגל הוכרז על פיתוח מערכת ההפעלה Google Chrome OS, שתהיה מיועדת למחשבי נטבוק, ותהיה מבוססת על כרום, הדפדפן של גוגל.
Google Chrome OS תפעל במחשבים המצוידים בשבבי x86 ובמחשבים עם שבבי ARM, והיא נועדה להיות מהירה, קלה, בטוחה ופשוטה.
גוגל, המתכננת להשיק את Google Chrome OS במחצית השנייה של 2010 (אם כי הקוד הפתוח של הגירסה המוקדמת של Chrome OS ישוחרר כבר השנה) מפרסמת הלילה בבלוג GoogleBlog של החברה (וגם בבלוג GoogleSystem), "זהו הניסיון שלנו לתכנן מחדש את מערכות ההפעלה, כפי שהן אמורות להיות".

ממש כמו הדפדפן שעליו היא מבוססת, Google Chrome OS תהיה קלילה ומהירה, וממש כמוהו היא תהיה בחינם. לדברי החברה, ארכיטקטורת מערכת ההפעלה תהיה דפדפן הכרום הפועל במערכת חלונאית המבוססת על קרנל של לינוקס. כל יישום שיפותח עבור המערכת יפעל בכל דפדפן התומך בסטנדרטים, שהרי המערכת מבוססת כאמור על הדפדפן. כך שמערכת ההפעלה תפעל בסביבה וובית. מה שגוגל עושה, בעצם, ביצירת מערכת ההפעלה החדשה, זה ליצור סביבה בה אתה בעיקר מתעלם ממערכת ההפעלה ועובד ב-web.

הבדל מהותי נוסף בין מערכת ההפעלה החדשה לבין אנדרואיד, מערכת ההפעלה של גוגל המיועדת למכשירים סלולריים שכבר עובדת על מחשבי נטבוק, היא יכולתה של Google Chrome OS לפעול במחשבים המצוידים בשבבי x86.

Snap Links לפתיחת קישורים מרובים

יום רביעי, 12 במרץ 2008

בעוונותי, ה-Firefox שלי פתוח כל הזמן על מספר רב של טאבים. נכון לכרגע יש לי עשרות (!) טאבים פתוחים. זאת אומרת, למעשה, ששולחן העבודה שלי יותר מבולגן אפילו משולחן העבודה שלי, אם אתם מבינים למה אני מתכוון.
Snap Links היא הרחבה ל-Firefox, המאפשרת פתיחה של קישורים מרובים בטאבים חדשים על ידי סימון של מרובע עם העכבר, על הקישורים אותם אנו רוצים לפתוח. ההרחבה מאפשרת פתיחה של הקישורים בטאבים חדשים, בחלונות חדשים, בטאבים חדשים בחלון חדש, היא מאפשרת להעתיק את הקישורים לזיכרון, להוסיף אותם לסימניות או להוריד אותם.
אפשר גם להשתמש בהרחבה כדי לפתוח קישורים בודדים על ידי גרירה עצלה של העכבר תוך לחיצה על כפתורו הימני, במקום ההקלקה המדויקת הרגילה על הקישור.