מחשב מעולם אחר

אינטל הכריזה על תחרות נושאת פרסים לעיצוב מחשבים קטנים ונאים שייראו אחרת ממארזי הבז' הסטנדרטיים שאנחנו מכירים. התחרות, הנקראת Intel Core Processor Challenge, נושאת פרסים בשווי של מיליון דולר. המחשבים שייבנו עבור התחרות חייבים להתבסס על טכנולוגיית Viiv של אינטל ולהשתמש במעבדי Core 2 Duo, אך מלבד זאת, ההנחיה היא פשוט "לחשוב מחוץ לקופסה", ובמיוחד, "מחוץ לקופסת הבז' הגדולה". באנגלית זה נשמע יותר טוב. כרגיל.

ומעניין לעניין, באותו עניין, החברה הקנדית Suissa Computers (ה-Whois על שם הדומיין של החברה מגלה שמאחוריה עומד הווארד סוויסה; לא משה, דוד או חיים) מציעה למכירה מחשבים במארזי עץ מהודרים. מארזי עץ לא נראו עד כה במחוזותינו. מעניין איך העץ מתנהג בניהול הטמפרטורה בתוך המארז. המיפרטים, אגב, די רציניים, והמחירים, לעומת זאת, רציניים עוד יותר, ונעים בין 25 ל-30 אלף שקלים.

אנחנו עדיין עם מארזי הבז'. האם מראה המארז באמת חשוב עד כדי כך? אם לשפוט על פי ההצלחה של ה-iMac ו-Mac Mini, כנראה שכן.

תגובה אחת לפוסט ”מחשב מעולם אחר“

  1. מאת בּלוֹגוּר » ארכיון » יש לו עור של פיל:

    […] אחרי שדיברנו על מחשבים במארז עץ, Asus מציעה מחשבי מחברת אולטרה-ניידים מצופים עור. האתר המהוקצע מדבר רבות על ציפוי העור. לקח לצוות המחקר והפיתוח של Asus למעלה משנה – כך על פי האתר של Asus – לפתח את תהליך הדבקת העור על מארז האלומיניום, והמוצר הסופי עובר מבחני בדיקת איכות קפדניים ביותר על ידי Asus וגם על ידי צד שלישי. אני מניח ומקווה שהם לא שוכחים שמתחת לעור יש גם מחשב. המחשב, אגב, הוא S6, עם מעבד Intel Core Duo L2300 עם עד 1536 מ“ב זיכרון. המהדרין יכולים גם להצטייד באביזרים מסדרת העור, כולל עכבר מצופה עור. לא בעור של עכבר, אגב. […]

לכתוב תגובה

מנסים להילחם בספאם: * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.