האתר שלך לא מופיע ב-Google?

רותם הוא בונה אתרים צעיר שמתוסכל מכך שאתר שהוא בנה לא מאונדקס על ידי Google. הוא שלח לי לינק לאתר שהוא כתב, וש-Google כלל לא מיפתח אותו, ושאל למה. " שום דבר משם לא מופיע בגוגל…" הוא אומר.
האתר המדובר הוא תת-אתר בדומיין של רותם, כלומר, הדומיין של רותם, סלאש, האתר המדובר. אין קישור מהאתר של רותם לתת-אתר, ואם אין כל קישור לתת-אתר מאתרים אחרים, Google לא יודע שעליו לשלוח את ה-bot שלו לאתר החדש כדי למפתח את תכניו. הפתרון הראשון יהיה, אם כן, לקשר מאתרים שאתה יודע ש-Googlebot מבקר בהם, אל האתר החדש. אפשר גם לגשת ל- http://www.google.co.uk/addurl/ ולמלא את הטופס המיידע את Google, אבל מניסיון, זהו תהליך שאורך זמן רב יותר, ובקישורים לאתר שלך יש יתרונות שונים.
הדבר השני שהבחנתי בו באתר של רותם היה תמונה גדולה – קובץ GIF – של ספר, ובו מלל רב. כל המלל הזה כולל מילות מפתח בעלות חשיבות לקידום האתר ב-Google. אלא מה – המילים הללו מופיעות בתמונה, ולכן Google לא יכול לקרוא אותן. מבחינתו זו יכלה להיות תמונת נוף – ל-Google אין כל מושג מה כתוב שם, וזה ממש, אבל ממש לא עוזר לאתר שלך.
אלה הנקודות הראשונות שנראה לי שברצוני להעביר כרגע לרותם.
יש, כמובן, עוד המון עיצות רלוונטיות, אבל פרה-פרה.

תגובה אחת לפוסט ”האתר שלך לא מופיע ב-Google?“

  1. מאת מושיקו:

    צודק! חשוב ביותר לספק קישורים נכנסים וכמה שיותר לאתר שלך בכדי שיאונדקס בגוגל, ובנוסף כל עיניין של מילות המפתח, לכן לא כדאי להכניס בתמונה את כל המלל. אפשר לשים את התמונה בקרע ולכתוב עליה את מה שאנו רוצים כך גוגל יוכל לקרוא את הכתוב. עלו והצליחו.

לכתוב תגובה

מנסים להילחם בספאם: * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.