החלונות הגבוהים

Windows Update היא הדרך של מיקרוסופט לומר לנו: "אנחנו יודעים שלא קניתם מוצר שלם ומלא, חף מבעיות ובאגים, אבל אנחנו לא שוקטים על שמרינו; עדכנו את מערכת ההפעלה שלכם כדי לסתום את כל החורים והפרצות". Fair Enough! לכן אני מקפיד, בתדירות די גבוהה, להיכנס ל- Windows Update ולעדכן את סביבת המיחשוב שלי.

לפני כשנה הורדתי את Service Pack 2, ולאחר שגיביתי את כל הקבצים שלי, התקנתי אותו. בסיום ההתקנה הודיעה לי תוכנת ההתקנה כי עליי לאתחל את המחשב וכך עשיתי, אלא שמחשבי האהוב סירב לאתחל! לא במצב בטוח, ולא במצב בטוח עם שורת הפקודה, ואפילו לא בתצורה הקודמת שלו. גורנישט! התקנת Service Pack 2, אבל האם נפרדת לשלום ממחשבך?

אז מה עושים? מבצעים Repair, נכון? –אכן הכנסתי את התקליטור ובחרתי ב-Repair, והתקנה מתקנת החלה להתבצע, אבל ההודעה המבשרת כי נותרו עוד 32 דקות נשארה על המסך יותר מ-32 דקות! היא הייתה נשארת על המסך לנצח, אם לא הייתי מכבה את המחשב! נכנסתי שוב להתקנה, והיא נתקעה שוב עם אותה הודעה, שנותרו עוד 32 דקות לסיום ההתקנה.

מעצבן? בטח. קודם מיקרוסופט מוכרת חרא מוצר, עם יותר חורים מגבינת חאודה (שהיא גבינה הולנדית שאהבתי לאכול לפני שרמות הכולסטרול בדמי החלו להשתולל), אחר כך היא מציעה שתתקין טלאים על גבי טלאים, אחר כך המחשב מסרב לחיות איתם, ואחר כך תוכנת ההתקנה נתקעת ולא מאפשרת התקנה. לא מוגזם?

לפני הפירמוט (נשק יום הדין) שקיוויתי שלא אצטרך לבצע, נותרה לי עוד אפשרות: שלפתי מהמחשב את כל רכיבי החומרה הלא שגרתיים, כמו כרטיס Pinnacle DV500 Plus לעריכת וידאו וכרטיס Video Shuttle לצפיה בטלוויזיה דרך המחשב, שחשדתי שמא מיקרוסופט לא חיה איתם בשלום. ואכן, הפעם ההתקנה עברה יפה, וחלונות XP תוקנה.

יופי? -מה פתאום! עכשיו חלונות עולה נורא לאט. עכשיו צריך לבצע DeFrag כדי לפתור את בעיית האיטיות.

ועכשיו צריך להתקין שוב את Service Pack 2.

עכשיו, אחרי שעשיתי את הדברים האלה יש על השולחן כרטיסי מחשב שונים שצריכים לחזור אל תוך המארז של המחשב.

ותודה לחברים מרדמונד ששוקדים על המפלצת הבאה שלהם, הקרויה ויסטה (שם קוד קודם: לונגהורן).

אם XP היא גבינה צהובה, אני בטוח שלונגהורן תהיה פומפיה.

לכתוב תגובה

מנסים להילחם בספאם: * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.