ארכיון פוסטים שפורסמו בחודש נובמבר 2007

עכבר נוס, עכבר דקיק

שבת, 10 בנובמבר 2007

הנה גאדג'ט מגניב ביותר: MoGo Mouse BT הוא עכבר זעיר בעובי 5 מילימטר ובמשקל 41 גרם לניידים, שכשלא משתמשים בו הוא יושב בחריץ ה-PCMCIA, שם הוא נטען (חצי שעת טעינה אמורה להספיק לעבודה של 8 שעות לדברי היצרן, אם כי יש משתמשים שטוענים שטעינה כזו מספיקה לשעתיים עבודה). שולפים אותו משם, והוא עכבר אלחוטי המתקשר עם המחשב בבלוטות'. אין לו אמנם גלגלת בין הכפתור השמאלי לכפתור הימני אבל יש לו פתרון תוכנה הנותן לכך מענה בגלילה על הפד שנמצא בין שני הכפתורים. בנוסף למצב העבודה בעכבר יש מצב ייעודי להצגת מצגות.
העכבר עולה 290 שקלים, יש עליו סקירה ב-NRG. ניתן למצוא סקירה ב-Ynet מלפני עשרה חודשים, הכוללת וידאו קצר, שממחיש בצורה טובה איך העכבר נראה ומתפקד.

באתר היצרן יש מצגת פלאש עם פרפורמר סטייל ג'ים מוריסון כולל הבייס ליין מאחור, עם שיר על המכרסם הדקיק.
ואם אפשר לכתוב שירה על עכבר
הרי אפשר לכתוב שירה על כל דבר.
וגם זה חרוז
מאה אחוז.

רשימת הרובוטים השלמה

יום ראשון, 04 בנובמבר 2007

מסתבר שיש מאות רובוטים המטיילים באתרים שלנו, חלקם למטרות טובות, כמו מיפתוח האתר וקישור לדפים בו – למשל ממנועי חיפוש. חלקם למטרות רעות ביותר, כמו קציר של כתובות דואל או חיפוש טפסים כדי לפוצץ מסדי נתונים בקישורים לאתרים שונים. אפשר לחסום פעילות לא רצויה של רובוטים בקובץ robots.txt אך צריך לדעת את מה לחסום ואת מה לא.
user-agents.org הוא מאגר מידע של רובוטים, עכבישים, זחלנים, מנהלי הורדה, שרתי פרוקסי, בודקי קישורים, כלי סינון, רובוטי ספאם ו-user-agents אחרים. מאגר המידע מציג את הרובוטים ומאפיין אותם על פי סוגם, מקורם והתכלית שלשמה נועדו. זוהי רשימה ששווה לבחון כשאנו חוסמים פעילות לא רצויה של רובוטים ספציפיים. בתנאי, כמובן, שאותם רובוטים מצייתים לפרוטוקול.
למידע נוסף על רובוטים ב-web.