ארכיון פוסטים שפורסמו בחודש אוקטובר 2007

קנס לשולחת של ספאם

יום שלישי, 30 באוקטובר 2007

השופט גבריאל שטרסמן בבית המשפט לתביעות קטנות בפתח תקווה פסק פיצויים בסך 3000 שקלים לאדם שקיבל דואר זבל, ביקש להפסיק לקבלו, נענה שהמשלוח ייפסק, אך המשיך לקבל עוד ועוד הודעות ספאם. מבחינת השופט, מאחר ששולחת הספאם הבטיחה שתחדול מכך (ובכך קשרה עמו חוזה) ולא חדלה, הרי שהיא הפרה את החוזה עימו.
הנה הסיפור ב-Ynet, ולמתעמקים, הנה פסק הדין, באתר Psakdin.co.il וובאתר בתי המשפט.
הסיפור, מטבע הדברים מעורר הדים לא מעטים, ומעניין לקרוא דיעות שונות מהיבטים שונים.

הלמו (משה הלוי) חושב שפסק הדין יפהפה ומקיף. גיא מזרחי, מצד שני, מודאג מהפסיקה ותוהה מה יקרה אם נביט על המטבע מצידו השני. אפי פוקס וחבריו בבלוג משותף סבורים שפסק הדין שגוי ומסבירים לאט (אבל בטוח) שפגיעה בפרטיות היא עבירה בכל מקרה. יהונתן קלינגר מאמין שמדובר בפסק דין שגוי שעשוי לגרום לנזק ואינו עומד בקנה אחד עם ההלכה הפסוקה במדינת ישראל. לדעתו, אחת ההשלכות של פסק הדין הזה היא הגברת כמות הספאם מצד אחד, והעלמת מנגנוני ההסרה מדואר זבל כדי לא לצור את אותה התחייבות. יורם ליכטנשטיין מרגיע שגם הפרת זכותנו להיות אדונים לזמננו ולא לאפשר לאחרים לבזבז שלא מרצוננו את משאבינו, כמו גם הזכות הבסיסית למנוע שימוש אל אחר בקניין שלנו – הוכרה בחקיקה ובפסיקה, ומביא דוגמאות.

המרה מקוונת בין קבצים

יום שני, 29 באוקטובר 2007

אתר media-convert (שיש לו גם מימשק עברי) מאפשר המרה מקוונת של פורמטים. נניח שהורדתם קובץ FLV מ-Youtube ואתם רוצים להמיר אותו ל-WMV או AVI. במקום שתצטרכו להתקין במחשבכם תוכנה לביצוע המרה, נניח, מ-FLV ל-AVI או להיפך, אפשר להעלות את הקובץ שהורדתם מ-Youtube לאתר media-convert ולהוריד את הקובץ המומר.

אפשר אפילו להעלות לאתר media-convert קובץ וידאו ולהמיר אותו לקובץ MP3, נניח שמצאתם ב-Youtube וידאוקליפ של שיר אהוב עליכם ואתם רוצים רק את פס הקול. האמור לעיל הוא למטרות לימודיות בלבד. אין לבצע המרות המפירות זכויות יוצרים באופן כלשהו.

אתר media-convert מאפשר המרה של פורמטים רבים ומגוונים, כולל Raw text, HTML, XHTML, Microsoft Word, RTF, PDF, PS, Open Office, Star Writer, Pocket Word, Word Perfect, CSV, dBase, Microsoft Excel, Pocket Excel, Lotus 123, Quattro Pro, Star Calc, Open Office spreadsheet, MathML, Star Math, Open Office math, Microsoft Powerpoint, Star Impress, Open Office presentation, פורמטי הדחיסה 7Z BZ2 BZA CAB GZ LHA LZH RAR TAR TGZ YZ1 ZIP, פורמטי הווידאו 3G2 3GP AMV ASF AVI DV FLI FLV GIF GVI MKV MOV MP4 MPG OGM RM SWF VOB WMV ובנוסף וידאו עבור SVCD, DVD, Pocket PC, Mobile phone, Nokia 770, Nokia N800, iPOD, iPHONE, Sony PSP, Nintendo DS, Wii, Zune, S1MP3 MP4 player, מגוון ענק של קבצי תמונה: AVS BMP CIN DCX DIB DPX FITS GIF ICO JFIF JIF JPE JPEG JPG MIFF OTB P7 PALM PAM PBM PCD PCDS PCL PCX PGM PICT PNG PNM PPM PSD RAS SGI SUN TGA TIF TIFF WMF XBM XPM YUV CGM DXF EMF EPS MET MVG ODG OTG STD SVG SXD WMF , המרות של קבצי אודיו, כשבין הפורמטים אפשר למצוא את WAV, MP3, OGG, AAC, AMR, FLAC, MPC, MMF, AU, AIFF, QCP. בקיצור עולם ומלואו, וכנראה עוד קצת.

האתר גם כולל סיקוונסר מידי ליצירת רינגטונים ומוסיקה פוליפונית , פורום בו ניתן לשאול שאלות ולמצוא מידע רב ועוד.

השירות מאפשר המרהשל קבצים עד גודל של 150 מ"ב, והוא בחינם.

Jing – לכידה בחינם של וידאו ותמונה

יום שני, 01 באוקטובר 2007

Jing הוא יישום בחינם (בשלב זה) שיושב במחשב הלקוח ועל פי הנחייתו לוכד וידאו ותמונות ומאפשר שיתוף של הווידאו והתמונות שלכדתם.
Jing מאפשר לכידת תמונה על שולחן העבודה (בפורמט PNG), או הקלטת וידאו של מה שאתם עושים או מה שאתם רואים על המסך (בפורמט פלאש), כולל קול. לאחר מכן אפשר לשמור את התמונה או הווידאו במחשבכם, או להעלות אותם לשרת Screencast.com, בו אתם יכולים לפתוח חשבון בחינם, בנפח של 200 מ"ב עם תעבורה חודשית בנפח 1 ג"ב, חשבון שיעמוד לרשותכם למשך תקופת הפרויקט. Jing הוא מוצר של Techsmith, יצרנית Snagit ו-Camtasia, בין היתר.
יוצרי Jing טוענים שהם עדיין לא גיבשו את המודל העיסקי לפיו הם מעוניינים לפעול, ולכן, בעצם, הם מעדיפים לכנותו Jing Project. היישום זמין להורדה עבור חלונות XP או ויסטה, או עבור מק. הפעלתו פשוטה, קלה ואינטואיטיבית. החיסרון בו הוא בעיקר חוסר הגמישות לגבי הפורמטים הנתמכים. הווידאו יישמר ב-SWF בלבד והתמונה בפורמט PNG בלבד. יתרון? חיסרון? תלוי את מי שואלים. אבל אין אפשרות לחלופה אחרת, וזהו חיסרון לכשעצמו. מלבד זאת, כיף לעבוד עם Jing (שאגב, נראה שצורך פי שלוש וחצי יותר משאבי מעבד מ-Snagit).

Jing