ארכיון פוסטים שפורסמו בחודש ספטמבר 2007

אטיוד בארבע עיניים

יום שלישי, 25 בספטמבר 2007

ממנהלת כביש 6 הגיע אליי דואר זבל הממתג את כביש חוצה ישראל כמדיית הפרסום החדשה של ישראל. על פי החבר'ה האלה יש בכביש 6 שני מיליון כלי רכב בחודש (או "רכבים", במילים שלהם), ומשמעות הדבר היא "שני מיליון אנשים" ו"ארבעה מליון זוגות עיניים".
מסתבר שהחייזרים האלה רגילים לראות שני זוגות עיניים בראשו של כל אדם, שזה נתון מפתיע לכשעצמו, העשוי להגביר את הבטיחות בדרכים, אבל מסתבר גם שבכביש חוצה ישראל יש רק אדם אחד בכל כלי רכב. מוזר, כי בפעם האחרונה שאני נסעתי בכביש 6, ברכב בו נהגתי היו חמישה אנשים, ובסך הכל חמישה זוגות עיניים (כולל עין עצלה אחת).

דרך ארץ - ארבע עיניים לכל נהג

מיפוי רעיונות ותהליכים מחשבתיים

יום שני, 17 בספטמבר 2007

MindMeister מאפשר שרטוט של תרשימי זרימה למיפוי רעיונות ותהליכים מחשבתיים בשירות מבוסס web.
המשתמש יכול ליצור ולערוך תרשימי זרימה על השרת של MindMeister וכן לשתף אותם ולערוך אותם במשותף, בעת ובעונה אחת, עם כל מי שקיבל הרשאה לגשת אליהם. יש אפשרות להזמין "צופים" או "תורמים" להשתתף בתרשים זרימה. לסוג הראשון יש הרשאות צפיה בלבד, ולסוג השני הרשאות מלאות.
אפשר לייצא את תרשימי זרימה לפורמטים שונים, כולל GIF ו-PDF. ואפשר אפילו לכתוב בעברית. בנוסף אפשר לבחור להעלות את תרשים הזרימה לצפייה חופשית מהאתר של MindMeister, כולל שיבוצו ב-iFrame באתר או בבלוג שלכם.
חשבון basic בחינם מאפשר יצירת 6 תרשימי זרימה, וחשבון premium ב-$4 לחודש מאפשר יצירה בלתי מוגבלת של תרשימי זרימה ותכונות נוספות שאינן זמינות בחשבון הבסיסי.
הצגה חזותית של רעיונות על ידי תרשים זרימה מאפשרת, לעתים קרובות, לעשות סדר ברעיונות, מה שמקל על יישומם.

mindmeister.jpg

שנה טובה

יום חמישי, 13 בספטמבר 2007
shana_tova.jpg

מחשבות עגומות על תמיכה ושירות

יום שלישי, 11 בספטמבר 2007

שכנה שלי התקשרה. היא לא מצליחה להתחבר לאינטרנט, והיא חייבת לשלוח את השנות הטובות שהיא כתבה ותקועות לה ב-Outbox.
היא התקשרה לתמיכה של Hot ושם אמרו לה שיש לה בעיה בחלונות. ולמה אמרו לה שיש לה בעיה בחלונות? כי ביקשו ממנה לשלוח פינגים החוצה וה-error שהתקבל היה error 65.
חיפוש מהיר ב-Google העלה שהבעיה קשורה ככל הנראה לפיירוול, ובדרך כלל ל-Zone Alarm.
התעסקות של, אולי, שלוש דקות (כי המחשב שלה איטי) פתרה את הבעיה, והשכנה קיבלה מחדש את הקשר שלה עם החלל החיצון, והיא הצליחה לשלוח את כל השנות הטובות ששכבו ב-Outbox.
שמתם לב שהרמה של התמיכה שנותנות ספקיות השירות ירדה פלאים? יש רק שתי אפשרויות: האחת שהתומך ידע ש-error 65 עשוי להיות קשור ל-Zone Alarm ולא תמך בה בעקבות הנחיה שהוא קיבל ממנהליו, שלא להתעסק עם בעיות פיירוול, או שהוא לא ידע, וגם לא טרח להריץ בדיקה קלה ב-Google.
שתי האפשרויות הן די עגומות, לא?

המיזוג

יום ראשון, 09 בספטמבר 2007

נו, ידענו שזה יקרה. יש מיזוג בין ספקיות הגישה לאינטרנט, אז מה – הוא יעבור חלק לגמרי? ברור שלא.
השאלה היא כמה נקודות יאבדו הספקיות הסימפטיות בשל המיזוג עם ספקיות כמו בזק בינלאומי או אינטרנט זהב.
כמנוי בקווי זהב 012, פתאום נעלמה לי התקשורת עם העולם החיצון, ולפתע התפרץ לי חלון בדפדפן ובישר לי ש-012 "מבצעת שדרוג בתשתית האינטרנט על מנת לאפשר ללקוחותיה ליהנות משירותים מתקדמים בעתיד. בעקבות השדרוג יתווספו התווים 202 לשם המשתמש שלך".
התבקשתי להפעיל פקד ActiveX כדי לבצע את "השידרוג".
אחרי שלחצתי על הכפתור קיבלתי הודעת שגיאה ש"השידרוג אפשרי רק בדפדפני Internet Explorer". אוקיי אז מסתבר שספק האינטרנט הממוזג לא מת על פיירפוקס. נכנסתי ל-IE Tab והפעלתי שוב את פקד ה-ActiveX והפעם התבשרתי שהתהליך עבר בהצלחה. "תוכל לשוב ולגלוש כרגיל, הפעולה לא משפיעה על צורת הגלישה ולא משנה את צורת ההתחברות", כך נאמר לי על ידי החלון הפולשני שהתפרץ לחיי ושיבש לי את סדר היום.
כמובן שהדבר הבא היה שלא יכולתי להמשיך ולגלוש, גם לא אחרי שאיתחלתי את המודם והנתב. נכנסתי לנתב ושיניתי את שם המשתמש על ידי הוספת 202. לא עזר.
הרמתי טלפון לתמיכה. שם בישר לי התומך במאור פנים שהם לא תומכים בבעלי נתב.
טוב, קודם שיניתם לי את סדר היום בצורה חד צדדית ואחר כך אתם אומרים לי שאתם לא תתמכו בי? אני מודה שבנקודה הזאת טיפ-טיפה התפרצתי, אבל התומך לא התבלבל והפנה אותי לממונה עליו.
התומך הבכיר יותר בדק וגילה שהעדכון לא התבצע, למרות שבצד שלי פקד ה-ActiveX ציין במפורש שהתהליך הושלם.
התומך הבכיר סיפר לי שהוא ביצע ידנית את התהליך ואז נמלך בדעתו, מסיבה לא ברורה, החזיר את המצב לקדמותו ואמר לי שאני עוד אשמע מהם.
אז אני מחכה ש-012 יחזרו אליי להשלמת התהליך. מה שכן, לא נראה לי שהמיזוג הזה עם אינטרנט זהב הוא חדשות טובות כל כך, לי ולמנויי 012 האחרים. ברור שפישמן מרוצה, וכנראה גם אלוביץ. אבל מעניין אם פישמן היה מוכר את אחזקותיו ב-012 אלמלא עיסקת הלירה הטורקית הכושלת.

012

הורדת וידאו מיוטיוב

שבת, 08 בספטמבר 2007

keepvid מאפשר הורדת וידאו כקבצי FLV מאתרים כמו Youtube, Google Video, Metacafe,
iFilm ועוד. אז אם ההרחבה Videowdownloader עבור שועל האש אינה עובדת כהלכה, אין זו סיבה להרים ידיים ולא להוריד את הווידאו הנחשק.