ארכיון פוסטים שפורסמו בחודש אוגוסט 2007

הוספת meta tags לבלוג WordPress

יום שני, 27 באוגוסט 2007

כדי לקדם כהלכה את האתר במנועי חיפוש, יש צורך, בין היתר, לערוך את תגי המטה שלו. תגי מטה, או Meta Tags  מהווים דרך, או צירוף של דרכים לסייע למנועי החיפוש (וגם לדפדפן, כמובן) לקבל מידע על האתר.
מנוע החיפוש משוטט באתר ואוסף מידע המצוי באתר, כולל מתוך תגי מטה כמו  description, keywords ותגים נוספים, כמו distribution ו-robots.
באתרים המבוססים על WordPress אין, כברירת מחדל תגי מטה רבים, וביניהם תגי  description  ו-keywords וכן  distribution ו-robots. לכן יש צורך להוסיף את התגים הללו באופן ידני. מוסיפים את תגי המטה לקובץ header.php ב-theme של WordPress בו אתם משתמשים. לדוגמה, אם אתם משתמשים ב-theme בברירת המחדל, תמצאו את הקובץ שעליכם לערוך, ב-wp-content/themes/default.

פקודת cache בגוגל

יום רביעי, 08 באוגוסט 2007

בעת ביצוע אופטימיזציית אתר לשם קידום האתר במנועי חיפוש, יש כלי חשוב שעוזר לדעת מהי גירסת האתר השמורה כעת אצל גוגל, כדי להשוות בינה לבין הגירסה הנוכחית, ולנתח את ההבדלים בין הגירסאות, אם ביצענו שינויים בינתיים, לשם קידום האתר במנועי חיפוש. אם נכתוב בגוגל cache:http://www.yourdomain.com – כלומר, את המילה cache, ואחריה נקודתיים ולאחר מכן את כתובת האתר (או את כתובת הדף הספציפי) נקבל את הדף השמור אצל גוגל, עם התאריך והשעה של האינדוקס. באופן זה נדע אם הגירסה של הדף השמורה אצל גוגל זהה לגירסת הדף הנוכחית או מוקדמת יותר. אם ביצענו שינויים באתר לשם קידום האתר במנועי חיפוש לאחר התאריך הזה, עלינו לצפות לאינדוקס הבא על ידי גוגל, קודם שנראה תוצאות שיתבטאו בשיפור מיקום האתר בגוגל.