ארכיון פוסטים שפורסמו בחודש יולי 2007

יחס ידידותי למנועי החיפוש

יום שישי, 20 ביולי 2007

קידום האתר במנועי החיפוש השונים מתאפשר בעזרת אופטימיזציה נכונה של האתר עבור מנועי החיפוש. אתר שהוא ידידותי למנועי החיפוש עשוי לקבל בחזרה יחס ידידותי ממנועי החיפוש.
בראש ובראשונה חשוב שיהיה באתר תוכן רלוונטי, איכותי ומקורי. הניווט באתר צריך להיות קל ופשוט, ורצוי, במידת האפשר, שיהיה אפשר להגיע מדף השער לכל יתר הדפים באתר. חשוב ביותר שמערכת הניווט תהיה כזו שמנועי החיפוש מסוגלים לקרוא. מערכת ניווט מבוססת פלאש היא לא רעיון טוב. מערכת ניווט טקסטואלית עדיפה, לשם קידום האתר במנועי החיפוש, על פני מערכת ניווט המבוססת על תמונות. חשוב מאד שיהיו קישורים איכותיים מאתרים אחרים (רלוונטיים) אל האתר כדי לקדם את האתר במנועי חיפוש. ככל שהאתר מתחדש בתוכן איכותי ובתדירות גבוהה כך עשוי הדבר לסייע לקידום האתר במנועי חיפוש.
התכנים באתר הם הדבר החשוב ביותר כדי לסייע בקידום האתר במנועי החיפוש. חשוב, בעבודה על אופטימיזציית האתר למנועי חיפוש, לוודא שמילות החיפוש בדפים יהיו בצפיפות הנכונה, ובשימוש בתגים המתאימים.

קידום אתר במנועי חיפוש בזכות התכנים באתר

יום חמישי, 19 ביולי 2007

אחת הדרכים הבדוקות לקידום אתר במנועי החיפוש היא בניצול התכנים באתר. באתר אינטרנט, בין אם מדובר באתר תדמיתי, פורטל, אתר המכיל מאמרים, אתר מכירתי או אתר מסוג אחר, יש דפים המכילים תכנים רבים. התכנים באתר הכרחיים לקידום האתר במנועי חיפוש. התכנים באתר מראים למנועי החיפוש שהמידע שהאתר נותן לגולש הוא רלוונטי לגבי מילות החיפוש. קידום האתר במנועי החיפוש יתאפשר בזכות חיזוק התכנים שבו, בשימוש בצפיפות נכונה של מילות המפתח, בשימוש בתגים הנכונים. או במילים אחרות: אופטימיזציית האתר עבור מנועי החיפוש תסייע בקידום האתר במנועי חיפוש.

זכויות יוצרים

יום רביעי, 18 ביולי 2007

יש לי חבר שלפני חמש שנים מישהו בנה לו אתר תדמיתי קטן, פשוט ונאה. היו באתר מעט מאד תמונות שהוסיפו לאווירה הכללית.
לפני כחודש קיבל בעל האתר מכתב מעורך דין המייצג חברה ישראלית, המייצגת בארץ חברה בינלאומית גדולה. המכתב טען שהתמונות באתר נלקחו ממאגר התמונות השייך לחברה, ודרש סכום בן חמש ספרות בגין השימוש בהן. מסתבר שהאתר הקטן ובעל האתר הפרו את זכויות היוצרים של החברה ועכשיו יש לשלם על השימוש בתמונות.
בעל האתר נבהל. דבר ראשון הוא הוריד את התמונות מהאתר. הוא יצר קשר עם עורך דין ובירר מה הוא יכול לעשות.
התברר לו שאין לו מה לעשות, מלבד להגיש הצעה כספית נגדית לבעלים החוקיים של התמונות, עבור השימוש בתמונות עד היום.
בעל האתר התפשר עם החברה על 4,000 שקלים. את מי שעיצב ובנה את האתר שלו הוא כבר לא מצליח לאתר, כך שהוא לא מסוגל לתבוע אותו על הנזק שנגרם לו.

מסקנות:
אם מישהו בונה אתר עבורכם, ודאו שהתמונות אינן מוגנות בזכויות יוצרים, או לחילופין, השתמשו בתמונות מקוריות. השימוש ביצירה של אחר, שזכויות היוצרים עליה מוגנות, הוא עבירה על החוק.
כדי להגן על זכויות היוצרים שלכם, השתמשו ב-World Copyright Center והבטיחו שגורם אחר לא ישתמש באלמנטים מהאתר שלכם שזכויות היוצרים עליהם שייכות לכם. ככל שתקדימו לתעד את זכויות היוצרים שלכם על היצירה שלכם, כך ישתפרו סיכוייכם להגן על זכויות היוצרים שלכם.

TodoCue

יום שני, 02 ביולי 2007

TodoCue הוא שירות מקוון המאפשר יצירה של רשימת מטלות. אפשר להשתמש בו ב-Gmail וב-Google Calendar. השירות מציע תוסף לפיירפוקס, או אפשר להיכנס אליו ישירות לאתר. TodoCue מאפשר יצירת רשימות שונות, עם נושאי משנה, והערות, ואפשר לגרור רשימות ונושאים ברשימות כדי לדרג אותן.