ארכיון פוסטים שפורסמו בחודש יוני 2007

הגירת Bookmarks ב-Firefox

יום שלישי, 26 ביוני 2007

קל מאוד להעביר את הסימניות או ה-Bookmarks של Firefox ממחשב למחשב. להבדיל מב-Internet Explorer, בו המועדפים או ה-Favorites יושבים כקיצורי דרך בתיקיות ותת-תיקיות, ב-Firefox מדובר על קובץ אחד בלבד – bookmarks.html היושב ב-
c:\Documents and Settings\USER\Application Data\Mozilla\Firefox\Profiles\
PROFILE NAME\bookmarks.html (שמות התיקיות באותיות גדולות מייצגים משתנים).
כל מה שצריך לעשות כדי להעביר את הסימניות של Firefox ממחשב למחשב זה להעתיק את קובץ ה-bookmarks אל המיקום הזה, תוך כדי דריסתו של הקובץ הקיים שם.
אבל כמו כל דבר בחיים, הסוד הוא בתיזמון. אם נעתיק את קובץ ה-bookmarks בזמן שה-Firefox פועל (ואצלי הוא פועל 99% מהזמן בו המחשב דולק), כשנצא מה-Firefox הפתוח, יתבצע תהליך גיבוי בו יידרס הקובץ החדש שהעברנו למיקומו החדש. לכן צריך להעתיק את קובץ bookmarks.html בעת שה-Firefox סגור, ורק אז להיכנס אל הדפדפן.

Jaxtr

שבת, 23 ביוני 2007

שירות Jaxtr הוא שירות VoIP בסגנון Jajah, במובן זה שיוזמים את השיחה במימשק וובי, אך השיחה עצמה מתבצעת ממכשיר טלפון למכשיר טלפון. ההבדל המהותי בין Jaxtr ל-Jajah הוא ש-Jajah נועדה לביצוע שיחות ו-Jaxtr נועדה לקבלת שיחות. ב-Jaxtr אנו יכולים להפיץ widget שבאמצעותו אנשים יוכלו לטלפן אלינו, ונוכל גם לבחור שלא לחשוף את מספר הטלפון שלנו.
השירות מעניק למשתמשיו 100 יחידות jax בחודש, השוות עד 100 דקות שיחה חינם בחודש. דקת שיחה נכנסת לטלפון קווי עולה יחידת jax אחת, ודקת שיחה נכנסת לטלפון סלולרי עולה 7 יחידות jax.

נכון לעכשיו ניתן לבצע שיחות מכל העולם, ל-44 מדינות, וכן לשלוח הודעות טקסט והודעות לתא הקולי.

כדי שהשיחה תעבור למכשיר הטלפון (קווי או סלולרי) ששייכנו לחשבון ה-Jaxtr שלנו, צריך לוודא שבלשונית Home (השמאלית), משבצת הסימון Privacy Shield אינה מסומנת. לחילופין, בלשונית Calls, בעמודת Filter (מימין), יש ללחוץ על האייקון שליד שם המטלפן שאנו רוצים לקבל את שיחתו ולהגדירו כ-Approved Caller.

Get jaxtr | Login