ארכיון פוסטים שפורסמו בחודש פברואר 2007

מחיצות נחוצות

שבת, 17 בפברואר 2007

בשעה טובה (אני מקווה) החלפתי את מחשב המחברת הוותיק שלי במחשב מחברת חדש. מחשב המחברת הגיע, כמו רוב מחשבי המחברת בני זמננו, עם מחיצה אחת המשתרעת על כל 80 הגיגהבייט שלו (חוץ ממחיצה ייעודית ונסתרת המיועדת לגיבוי ולשיחזור).
אני מקפיד, ככלל, להפריד בין הנתונים שלי לקבצי המערכת. כך, אם חלילה קורה אסון המצריך פירמוט מחדש והתקנה מחדש של מערכת ההפעלה, לא קורה שום דבר לנתונים היקרים. כבר עמדתי על כך שאני מעדיף להיות פרנואיד מלהתחרט על חוסר זהירותי.
מאחר שהמחשב הגיע כשהכונן שלו בלתי מחולק, הייתי צריך לחלק את הכונן הקשיח למחיצות.
Partition Magic נחשבת למובילה בתחום, וגם 7Tools Partition Manager ו-Partition Manager של paragon Software הן תוכנות מעולות. אבל האתרים של התוכנות הללו מציעים גירסאות דמו הממחישות כמה התוכנות האלה טובות, מבלי לאפשר לך ליהנות משירותיהן.
בחרתי להשתמש ב-GParted, תוכנת חינם בקוד פתוח. זהו תקליטור חי המשתמש במינימום משאבים כדי לאפשר לך לחלק את הכונן למחיצות ולנהל אותן כאוות נפשך. GParted משתמשת בקרנל לינוקס 2.6 ובמנהל החלונות Xorg
GParted מאפשרת שימוש בתוכנות: cfdisk, fdisk, sfdisk, rsync, grsync, grub, lilo, nano, ntfs-3g, partimage, testdisk, Thunar, Terminal ו-leafpad. ממשק המשתמש שלה גראפי, ידידותי ונוח.
GParted כקובץ ISO של 28 מ"ב, לצרוב את ה-ISO על תקליטור ולהריץ על כל מחשב עם פנטיום 2 ומעלה. עם GParted אפשר לפרמט מחיצות ב-NTFS, FAT32 ועוד פורמטים רבים.

גיבוי קבוע הוא משימה חיונית

יום רביעי, 14 בפברואר 2007

פעם, לפני כך וכך שנים, הלך לי הכונן הקשיח של תחנת העבודה שלי. כמובן שהגיבוי שהיה לי לא היה ממש מעודכן. שילמתי לא מעט כדי לשחזר את הנתונים מהכונן, שהיה פגוע פיסית. לעזאזל ההארדדיסק, העיקר הנתונים, נכון?
המקרה הזה היווה שכר לימוד חשוב, ומאז אני מגבה את הקבצים שלי במתודולוגיה קבועה.
ראשית, אני מגבה את כל המסמכים שלי מכונן פיסי אחד לכונן פיסי שני במחשב שלי, כל שעתיים, בגיבוי אוטומטי.
שנית, אני מגבה, מעת לעת, את כל המסמכים מהמחשב לכונן חיצוני.
שלישית, אני מגבה, מעת לעת, את כל המסמכים מהמחשב למחשב מחברת שמהווה מחשב גיבוי.
תקראו לי פרנואיד אם אתם רוצים. לא איכפת לי, אני לא איעלב. הרי מי שנכווה ברותחין ייזהר בצוננין. עם כל הגיבויים האלה, הסיכוי שאני אאבד מסמך חשוב קטן מאוד. והמאמץ שזה מצריך אפסי.
את כל הגיבויים האלה אני עושה עם תוכנה בשם Second Copy, שהיא תוכנת גיבוי לחלונות על גירסאותיה השונות, מ-95 ועד היום. Second Copy מאפשרת גיבוי של קבצים ותיקיות, באותו דיסק, לדיסק אחר או למחשב אחר ברשת, ולאחר מכן היא מנטרת את קבצי המקור כדי לוודא שהגיבוי יעודכן בקבצים החדשים או אלה שעברו שינויים. Second Copy פועלת ברקע ללא צורך בהתערבותו של המשתמש (אלא אם הוא בוחר להתערב) ודואגת שהקבצים שהמשתמש קבע שיגובו, אכן יגובו, כמו שעון, במועדים שנקבעו. אפשר לקבוע גיבוי כל X דקות/שעות, כל יום, כל שבוע וכן הלאה, או, כאמור, לבצע גיבויים באופן ידני, במועד המתאים למשתמש.
Second Copy היא תוכנה שיתופית, להורדה מכאן, ומחירה $29.95.

PayPal Security Key

שבת, 10 בפברואר 2007

PayPal עומדת להשיק בקרוב את PayPal Security Key, מוצר הנמצא בשלב ביטא מתקדם.

המוצר, מיזם משותף של PayPal ו-Verisign, נותן למשתמשי PayPal קוד אבטחה שונה בכל פעם שהם מתחברים לחשבונם, ומגן עליהם מפני איומי אבטחה ברשת.

מדובר בהתקן קטן, בגודל של מחזיק מפתחות, המחולל קוד בן שש ספרות המופיעות על הצג שלו, אותן המשתמש צריך להקליד. מאחר שהמכשיר מחולל קוד חדש כל חצי דקה, אם מישהו מצותת לקו, הוא לא יכול לעשות דבר עם הקוד שמקליד המשתמש, שכן תוקפו של הקוד יפוג זמן קצר לאחר מכן.

אין דמי שימוש למכשיר, שעלות רכישתו היא 5 דולר למשתמשים פרטיים. המכשיר ניתן בחינם לבעלי חשבונות PayPal עיסקיים.

הצצה ראשונה ל-Windows Mobile 6

שבת, 10 בפברואר 2007

מיקרוסופט צפויה לחשוף לראשונה את הגירסה הבאה של מערכת ההפעלה Windows Mobile ביום שני, 12 בפברואר. הגירסה החדשה של מערכת ההפעלה של מיקרוסופט, ששם הקוד שלה הוא “Windows Mobile Crossbow”, ושתיקרא Windows Mobile 6, תכלול בין היתר מראה חדש עם אייקונים חדשים, וכן אפקטי סאונד שונים. המימשק אמור להיות מהיר יותר. Internet Explorer Mobile צפוי להיות מהיר בכשלושים אחוזים. אמורות להיות יכולות VoIP מובנות. ישום Smart Dial 2.0 יאפשר חיפוש מהיר בין אנשי הקשר ובהודעות הדואל, בין היתר. תהיה תמיכה בקיצורי דרך ב-Outlook Mobile. כמו כן צפויות תמיכה ב-HTML בהודעות דואל, אינטגרציה עם services של Windows Live ויכולות מובנות של הצפנת כרטיס הזיכרון.
אפשר לתפוס ב-engagdet הצצה ראשונה לתמונות מסך של Windows Mobile 6 במהדורת Standard (השם החדש של מהדורת ה-Smartphone). אצל pocketpcthoughts ניתן למצוא תמונות מסך נוספות.
השקתה של מערכת ההפעלה צפויה ברבעון השני של 2007.

הבלוגר כעיתונאי

שבת, 03 בפברואר 2007

איגוד האינטרנט הישראלי מזמין בלוגרים להשתתף בכנס השנתי שלו, על תקן של עיתונאים. הרעיון ככלל הוא רעיון מבורך, שחי וקיים בהצלחה בעולם הגדול, ומגיע עכשיו גם לביצה המזרח תיכונית שלנו, ולמה לא. שישה בלוגרים יוזמנו לכנס, וייבחרו על ידי ועדה של ארבעה אנשים.
על מנת לתת גם לבלוגרים להשפיע, 20 אחוזים מהציון ייקבע על פי הצבעתנו. הבלוגרים. זה לא נשמע לי הרבה. זה אומר שאנחנו, כולנו, נשלח בלוגר אחד ועוד עשרים אחוזים של בלוגר שני מתוך ששת הבלוגרים. לא. זה לא נשמע לי הרבה. אבל, אוקיי, הוועדה המכובדת תחליט לגבי ה-4.8 בלוגרים הנותרים. זה מה יש. גם זו התחלה.
שחר שמש מתלבט אם בא לו ללכת לסקר את הכנס השנתי, ובעצם רק את היום הראשון. אני מצפה לקרוא על הכנס (ובעצם רק על היום הראשון בו) בבלוג של שחר.