ארכיון פוסטים שפורסמו בחודש ינואר 2007

לפעמים צריך לבנות את האתר מחדש

יום שישי, 26 בינואר 2007

יש הרבה אתרים שלאחר שעוצבו וניבנו, הם נותרים בחזות המקורית שלהם, לעתים גם שנים מאוחר יותר. הדבר נכון גם לגבי כמה
מהאתרים שאני עצמי אחראי להם.
הערה לעצמי: עיצוב מחדש, ובדחיפות!
לפעמים אנחנו פשוט לא מוצאים לכך זמן, ולפעמים אנחנו ניתלים בפתגם החכם והנכון בדרך כלל, הגורס ש"אם זה לא מקולקל, רצוי לא לתקן את זה".
אבל יכולות להיות סיבות טובות לעיצוב מחדש של האתר. לפעמים כלי הקיבול המשמש להעברת המסרים והתכנים שבאתר כבר אינו מתאים לצרכים הנוכחיים. לעתים הוא לא עונה על הקריטריונים הרצויים, ויש צורך בבניה מחדש של האתר כדי שדפיו ייקלטו על ידי מנועי החיפוש. לפעמים עיצוב האתר מריח כמו שנות התשעים של המאה העשרים ועיצוב עדכני הכרחי כדי להבהיר ללקוחות פוטנציאליים שהאתר חי וקיים וכך גם החברה שמאחוריו. אם האתר בנוי על פי עקרונות עיצוביים עדכניים ונראה בן-זמננו, הוא מותיר רושם חיובי על הגולשים ומשדר זאת גם לגבי החברה.

כלי להמרת תמונה ל-favicon

יום ראשון, 21 בינואר 2007

שירות חביב, אצל html-kit, מאפשר המרה של תמונה ל-Favicon, ואפילו (אם ממש רוצים) באנימציה.
השירות פשוט – מעלים את תמונת המקור, מקליקים על כפתור והתמונה שהעליתם הופכת לקובץ favicon.ico אותו תוכלו להעלות לשרת ה-web שלכם.
ה-Favicon (קיצור ל-"favorites icon") הוא אייקון המשויך לאתר או לדף באתר. הדפדפנים בני זמננו התומכים ב-Favicon מציגים אותו בשדה הכתובת, לצד שם האתר ברשימת הסימניות או המועדפים, ולצד כותרת הדף במימשק לשוניות בדפדפנים נתמכים.

אתמול The Venice Project היום Joost

יום ראשון, 21 בינואר 2007

The Venice Project עבר שינוי שם, מתיחת פנים, ומן הסתם גם לפאזה קצת אחרת. מעתה קוראים לו Joost. פרטים נוספים בבלוג של Joost.

The Venice Project

יום שישי, 12 בינואר 2007

החבר'ה שהביאו לעולם את Kazaa ואת Skype, ניקלאס זנסטרום ויאנוש פריס, עומדים מאחורי מיזם חדש, בשם The Venice Project. הם מבטיחים שהפרויקט שלהם יציע ערוצי טלוויזיה לצפיה דרך האינטרנט, ויתבסס על טכנולוגיית peer to peer מאובטחת להזרמת תוכניות אל המחשב, וצפייה טלוויזיונית בצד פעילויות חברתיות אינטרנטיות כמו צ'ט. התוכניות ישודרו לא במשבצת שידור מוגדרת אלא על פי דרישה. בעתיד, הם מקווים, יהיו גם ערוצים שיתנהגו יותר כמו ערוצי טלוויזיה רגילים. מעת לעת יוצגו גם פרסומות. כמו בטלוויזיה האמיתית, אי אפשר להימנע מהפרסומות, אך לדברי The Venice Project, הם משתדלים לוודא שהצופה יראה רק פרסומות הרלוונטיות לו. בעתיד, כך מובטח, התוכנה תכלול אפשרות לדלג במהירות על קטעי וידאו כדי להימנע מהפרסומות. מובטח גם שבעתיד, לצד תוכניות של חברות הפקה מקצועיות, ניתן יהיה להעלות לרשת השידור חומרים מקוריים באמצעות כלים חדשים שיוצעו למשתמשים.
בשלב זה התוכנה מוצעת לבוחני בטא בלבד, וההרשמה לשלב הבטא סגורה. אם יהיו חדשות בעניין, הן יתפרסמו בבלוג של The Venice Project.

שומר מסך

יום ראשון, 07 בינואר 2007

כבר שנים שאין צורך ממשי לקיומו של שומר מסך. אני רגיל להחשיך את המסך אחרי עשר דקות של חוסר פעילות, ובכלל, כשאנחנו לא מסתכלים על המסך, למה צריך שיוצגו עליו תמונות?
אבל יש כאלה שאוהבים את זה, ולעתים יש לכך גם סיבה טובה במיוחד, כמו סוכן הנדל"ן שמסך המחשב שבחלון הראווה של חנותו משמש כמקדם מכירות, ומציג את תמונות הבתים שאת מכירתם הוא מקדם.
רוצים להגדיר, בחלונות XP, תוך חצי דקה, שומר מסך שמורכב מתכולת התיקיה של התצלומים שלכם? אין קל מזה.
יש להקליק עם הכפתור הימני של העכבר על שטח פנוי בשולחן העבודה, ולבחור במאפיינים (Properties). כעת יש לבחור בשומר מסך (Screen Saver). מהתפריט הנגלל של שומרי המסך השונים, יש לבחור ב-My Pictures Slideshow. לחצו על כפתור Settings (הגדרות). בערך באמצע תיבת הדו-שיח יש להגדיר את התיקיה בה נמצאות התמונות שישמשו את שומר המסך. ברירת המחדל היא תיקיית My Pictures אך אפשר להחליפה בכל תיקיה אחרת בה שמורות התמונות שתעדיפו שיוצגו על המסך. אפשר לשנות את ההגדרה בכל יום מימות השבוע, וכך, לדוגמה, היום ראינו את התמונות מהטיול ללונדון, מחר נראה את התמונות מהבר-מצווה של הילד הקטן והמעצבן של הדודה נחמה, ומחרתיים נראה תצלומים של תמונות שמן של רנואר. תוכלו לשנות הגדרות נוספות, כמו גודל התמונות שיוצגו, תדירות החלפתן, וכן הלאה. הקליקו על OK לאישור.
לחצו על כפתור Preview (תצוגה מוקדמת) כדי לקבל הצצה אל העולם המופלא של שומר המסך החדש שלכם. הקליקו על OK לאישור.